Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial 1899 - czy będzie 2. sezon, decyzja Netflix

Oficjalne informacje od Netflix.

Serial „1899” miał swoją premierę w listopadzie 2022 roku, ale spotkał się z ciepłym przyjęciem widowni. Składał się z ośmiu odcinków i miał bardzo zaskakujące zakończenie, które wskazywało na kontynuację w postaci 2. sezonu.

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy cześć zakończenia serialu 1899. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie:


Drugi sezon „1899” - oficjalna informacja

Na tę chwilę Netflix oficjalnie potwierdził, że nie planuje drugiego sezonu serialu. Anulowanie produkcji było zaskakującą decyzją, zważywszy na całkiem dużą oglądalność pierwszego sezonu i zakończenie, które nie jest satysfakcjonujące.

„Z ciężkim sercem informujemy, że serial »1899« nie będzie kontynuowany. Bardzo chcielibyśmy dokończyć historię w drugim i trzecim sezonie, tak jak to zrobiliśmy w »Dark«. Ale czasem plany nie układają się tak, jak powinny. Takie życie. Wiemy, że to ogromny zawód dla milionów fanów. Chcielibyśmy jednak podziękować wam z głębi naszych serc za to, że towarzyszyliście nam w tej przygodzie. Kochamy was. Nie zapomnijcie” - napisali twórcy serialu, Jantje Friese i Baran bo Odar.


Czy decyzja o anulowaniu może zostać cofnięta

To raczej mało prawdopodobne. Przynajmniej w najbliższym czasie. Jednocześnie, jeśli produkcja nie zostanie szybko wznowiona, twórcy zaangażują się w inne projekty. Dotyczy to zarówno showrunnerów, ekipy zdjęciowej, aktorów i oczywiście reżyserów.

Niemniej, powrotu serialu nie można całkowicie wykluczyć. Wszystko zależy od możliwości finansowych Netflixa oraz planów produkcyjnych, a także strategii platformy. Niewykluczone również, że decydentom w firmie Netflix nie spodobał się scenariusz drugiego sezonu lub koszty produkcji akcji dziejącej się w kosmosie były zbyt duże.


Kto mógłby wystąpić w drugim sezonie

W serialu „1899” dość ważną rolę odegrał polski aktor - Maciej Musiał. Gdy weźmiemy pod uwagę, że pojawia się on w finałowej scenie na statku kosmicznym, wówczas wszystko wskazywałoby, że Polak pojawi się również w drugim sezonie. Oczywiście, są to tylko przypuszczenia - wiele zależy od twórców, a także ich pomysłu na dalszą fabułę serialu.

Olek, grany przez Maćka Musiała, „ginie”, ale tylko w symulacji. Widzimy go w finałowej scenie serialu na statku kosmicznym - obok innych bohaterów sezonu

W ostatniej scenie na statku kosmicznym widzimy w tubach następujące postaci: Eyk, Tove, Virginia Wilson, Krester, Tove, Iben, Anker, Olek, Ling Yi oraz jej matka, jest również Angel, Ramiro,a także Lucien, Clemence i Jerome.

Oczywiście, oprócz tego możemy być pewni udziału Emily Beecham jako Maury Franklin, która jest główną bohaterką. Na pewno w drugim sezonie musiałby również pojawić się aktor grający jej męża Daniela, a być może również ich syn - Elliot. Jaka jest dalsza rola Henry'ego oraz kto zagrałby Ciarana - tego nie wiadomo.

Więcej o serialu 1899:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze