Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial 1899 - czy będzie 2. sezon

Plus potencjalny występ Macieja Musiała.

Serial „1899” miał swoją premierę w listopadzie 2022 roku, ale spotkał się z ciepłym przyjęciem widowni. Składał się z ośmiu odcinków i miał bardzo zaskakujące zakończenie, które wskazuje na możliwą kontynuację w postaci 2. sezonu.

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy cześć zakończenia serialu 1899. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie:


2. sezon „1899” - czy powstaje, potencjalna premiera

Na tę chwilę Netflix i twórcy nie potwierdzili jeszcze oficjalnie, że 2. sezon serialu zostanie wyprodukowany. „1899” dopiero co debiutował i wszystko zależy od jego popularności. Twórcy już wcześniej wskazywali, że mają pomysł na dłuższą serię, podohnie jak w przypadku serialu „Dark” - wszystko jednak zależy od Netflixa.

Potencjalna data premiery 2. sezonu to perspektywa dwóch do trzech lat. Produkcja pierwszych ośmiu odcinków trwała sześć miesięcy i było to stosunkowo drogie przedsięwzięcie. Jeśli Netflix da zielone światło, produkcja może rozpocząć się najwcześniej w 2024 roku, więc przypuszczamy, że premiera 2. sezonu mogłaby się odbyć właśnie wtedy lub dopierom w 2025 roku.


Kto wystąpi - czy pojawi się Maciej Musiał

W serialu „1899” dość ważną rolę odegrał polski aktor - Maciej Musiał. Gdy weźmiemy pod uwagę, że pojawia się on w finałowej scenie na statku kosmicznym, wówczas wszystko wskazywałoby, że Polak pojawi się również w drugim sezonie. Oczywiście, są to tylko przypuszczenia - wiele zależy od twórców, a także ich pomysłu na dalszą fabułę serialu.

Olek, grany przez Maćka Musiała, „ginie”, ale tylko w symulacji. Widzimy go w finałowej scenie serialu na statku kosmicznym - obok innych bohaterów sezonu

W ostatniej scenie na statku kosmicznym widzimy w tubach następujące postaci: Eyk, Tove, Virginia Wilson, Krester, Tove, Iben, Anker, Olek, Ling Yi oraz jej matka, jest również Angel, Ramiro,a także Lucien, Clemence i Jerome.

Oczywiście, oprócz tego możemy być pewni udziału Emily Beecham jako Maury Franklin, która jest główną bohaterką. Na pewno w drugim sezonie musiałby również pojawić się aktor grający jej męża Daniela, a być może również ich syn - Elliot. Jaka jest dalsza rola Henry'ego oraz kto zagrałby Ciarana - tego nie wiadomo.

Więcej o serialu 1899:

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze