Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rywal Fify na pierwszym gameplayu. Tak wygląda darmowe UFL

Cristiano Ronaldo ambasadorem gry.

Doczekaliśmy się pierwszego gameplayu z UFL, a więc darmowej gry piłkarskiej, która ma rywalizować z serią FIFA oraz eFootball. Twórcy przedstawili też ambasadorów projektu - jednym z nich jest Cristiano Ronaldo.

Poniższy materiał jest dość długi, ale faktyczny gameplay zaczyna się w 14:50. Mamy okazję przyjrzeć się kilku akcjom meczowym oraz zbliżeniom na piłkarzy, w ramach tzw. cieszynek.

W filmie deweloperzy opowiadają o filozofii, która przyświecała im przy tworzeniu UFL. Twierdzą, że w tej darmowej produkcji liczą się wyłącznie umiejętności, a gracze będą mierzyć się z zawodnikami o podobnym poziomie doświadczenia. UFL jest rzekomo nie tylko free to play, ale też „fair to play” - a więc uczciwe.

Szef brytyjskiego studia Strikerz Inc przekonuje, że zespół „szanuje wszystko, co zostało osiągnięte w kontekście gier o piłce nożnej”, ale jednocześnie „społeczność fanów od dawna czekała na zmiany”.

- Naszym celem jest stworzenie gry, która jest niewrażliwa na problemy, które blokują rozwój tego gatunku gier - mówi Eugene Nashilov.

Prezentacja ujawniła też tzw. ambasadorów gry, którzy pomogą ją rozpromować. Największą gwiazdą jest Cristiano Ronaldo, ale do Portugalczyka dołączą Oleksandr Zinchenko, Romelu Lukaku, Roberto Firmino i Kevin De Bruyne.

Deweloperzy ujawnili też listę klubów, z którymi podpisano umowy partnerskie. Oto one:

  • AS Monaco (Francja)
  • Besiktas JK (Turcja)
  • Borussia Mönchengladbach (Niemcy)
  • Celtic (Szkocja)
  • Rangers (Szkocja)
  • Szachtar Donieck (Ukraina)
  • Sporting CP (Portugalia)
  • West Ham United (Anglia)

UFL jest w końcowej fazie produkcyjnej, ale nie podano daty premiery. Tytuł zadebiutuje „kiedy będzie gotowy”.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze