Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na logiczną platformówkę Renoir

Zagadka własnej śmierci.

Na Kickstarterze wystartowała kampania na rzecz fabularnej gry platformowej Renoir, inspirowanej klasycznymi filmami noir z lat 40. i 50. ubiegłego wieku.

Trudno odmówić grze uroku

„Naszą misją jest skąpanie tytułu w wyjątkowym stylu i nastroju filmów noir, dodając jednocześnie własne elementy: postacie, rozgrywkę i oczywiście historię” - wyjaśniają twórcy z czeskiego studia Soulbound Games.

Wcielamy się w prywatnego detektywa Jamesa Renoira, starającego się rozwikłać swoją ostatnią - i najważniejszą - sprawę.

„Pewnej nocy, Renoir przygotowuje się do spotkania z informatorem. Potrzebuje dowodów do swojej najnowszej sprawy. Noc szybko jednak się zmienia, bohater zostaje zaskoczony, postrzelony i zostawiony na śmierć” - czytamy w opisie. „To jednak nie koniec jego podróży...”

Nasza postać „budzi się” martwa, lecz dysponuje nową umiejętnością - na miejscach zbrodni czy wypadków może odtworzyć wydarzenia, korzystając z dusz ofiar. Wcielając się w inne osoby pokonujemy przeszkody i rozwiązujemy zagadki logiczne.

Produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 4. Platformy docelowe to PC (Windows, Mac, Linux), a prawdopodobnie także PlayStation 4 oraz Xbox One. Premierę zaplanowano na pierwszy kwartał 2017 roku.

Twórcy mają nadzieję pozyskać 39 tysięcy funtów, co nie reprezentuje jednak całego budżetu produkcji. Soulbound Games zapewnia, że pozyskało też innych inwestorów, a kampania na Kickstarterze ma służyć za dowód, że wśród graczy jest zapotrzebowanie na tytuł w stylu Renoir.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze