Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowa przygodówka Renoir dostępna na Steamie

W klimatach noir.

Logiczna, przygodowa platformówka Renoir od ukraińskiego studia Black Wing Foundation jest już dostępna na Steamie. Cechą wyróżniającą jest monochromatyczna oprawa, przypominająca kino noir z lat 40. ubiegłego wieku.

Cena wynosi obecnie 17 euro (ok. 76 zł). Do 23 listopada obowiązuje 15-procentowa przecena. Dostępne są także polskie napisy.

Jest klimatycznie

Wcielamy się w prywatnego detektywa Jamesa Renoira, starającego się rozwikłać swoją ostatnią - i najważniejszą - sprawę.

„Pewnej nocy, Renoir przygotowuje się do spotkania z informatorem. Potrzebuje dowodów do swojej najnowszej sprawy. Noc szybko jednak się zmienia, bohater zostaje zaskoczony, postrzelony i zostawiony na śmierć” - czytamy w opisie. „To jednak nie koniec jego podróży...”

Nasza postać „budzi się” martwa, lecz dysponuje nową umiejętnością - na miejscach zbrodni czy wypadków może odtworzyć wydarzenia, korzystając z dusz ofiar. Wcielając się w inne osoby pokonujemy przeszkody i rozwiązujemy zagadki logiczne, „nagrywając” odpowiednie ruchy.

Warto dodać, że za oryginalny koncept i pierwsze prace nad Renoir odpowiadało czeskie Soulbound Games. Jednak po nieudanej kampanii na Kickstarterze produkcję sprzedano rosyjskiemu 1C Company, które oddało obowiązki właśnie do Black Wing Foundation.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze