Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Roblox dostanie „mocniejszą” kategorię dla starszych graczy

Brzmi co najmniej groźnie.

Prawie 17 lat po premierze Roblox otrzyma trzecią kategorię wiekową. Zweryfikowani gracze, którzy ukończyli 17 rok życia, będą mogli tworzyć i korzystać z szeroko pojętych „mocniejszych” elementów rozgrywki.

Zgodnie z informacjami podanymi we wpisie na oficjalnej stronie gry, pod kategorię wspomnianej zawartości ma zaliczać się brutalność, realistyczna krew, czarny humor (w granicach rozsądku) motywy romantyczne, elementy hazardu i alkohol.

„Chcemy, by Roblox był wierną symulacją rzeczywistości, albo nawet czymś więcej. Dla przykładu, jeśli rodzina idzie na impreze sportową, to każdy znajdzie tam coś dla siebie, ale niektóre obszary będą niedostępne dla dzieci. Skorzystają z nich dopiero, gdy dorosną. Zależy nam na tym, by w Roblox było tak samo” - czytamy w dosyć pokrętnych wyjaśnieniach.

Od teraz twórcy będą mogli oficjalnie tworzyć zawartość przeznaczoną dla starszego odbiorcy, w postaci chociażby przedstawień zawierających brutalność, krew czy cięższy humor” - kontynuują twórcy.

By uchronić młodsze osoby przed niestosownymi treściami, chętni gracze będą musieli przejść etap weryfikacji. W tym celu trzeba będzie zrobić i przesłać zdjęcie własnej twarzy oraz dokumentu osobistego. Twórcy zapewniają, że proces będzie jednorazowy i w pełni bezpieczny.

Nowa kategoria wraz z zawartością ma trafić do gry w przeciągu najbliższych tygodni. Nie od dziś jednak wiadomo, że fani Robloxa nie potrzebowali odzielnego trybu gry, by tworzyć treści co najmniej dyskusyjne. Z drugiej strony wszyscy dobrze pamiętamy słynne „msze w Robloxie”, którym ciężko było zarzucić jakąkolwiek szkodliwość.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Roblox

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze