Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rząd USA walczy z terrorystami w Roblox

Walka na wielu frontach.

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) przeznaczył 700 tysięcy dolarów na przeciwdziałanie ekstremizmowi na platformach gier społecznościowych. Znaczną rolę odgrywają badania nad Roblox.

„W ciągu ostatniej dekady gry wideo coraz częściej stają się centralnymi punktami aktywności społecznej i tworzenia tożsamości dla nastolatków i młodych dorosłych. Relacje nawiązane i pielęgnowane w ekosystemach gier rutynowo przechodzą do świata rzeczywistego i są wpływowymi częściami lokalnych społeczności” - czytamy w ogłoszeniu DHS.

„W związku z tym ekstremiści zaczęli wykorzystywać gry i społeczności graczy do działań: od tworzenia propagandy po mobilizację i szkolenia terrorystów”.

Program potrwa około dwóch lat i ma na celu przede wszystkim zbadać zjawisko szerzenia się ekstremizmu oraz znalezienie skutecznych metod jego zwalczania w grach sieciowych. To pierwszy raz, kiedy rząd USA przeznaczył fundusze na tego typu projekt.

Roblox stanowi istotny obiekt badań, ponieważ niemal połowa graczy aktywnie spędzająca czas przy tej produkcji jest w wieku poniżej 13 lat, a jeszcze w 2019 roku zidentyfikowano ponad sto kont, które zawierały ekstremistyczne i rasistowskie treści. Rok wcześniej brytyjskie The Sun nazwało Roblox „rajem dla dżihadystów, nazistów i Ku Klux Klanu”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Roblox

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, PC, Mac

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze