Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Roblox na gogle VR Meta Quest zapowiedziany

Wkrótce otwarta beta.

Twórcy popularnej platformy gier Roblox oficjalnie zapowiedzieli oficjalne wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości Meta Quest. Jak możemy się dowiedzieć, niezależni deweloperzy będą mogli łatwiej publikować swoje gry wirtualnej rzeczywistości dzięki uniwersalności platformy.

Tradycyjnie tworzenie doświadczenia VR wymagało zespołu, który miałby doświadczenie i umiejętności specyficzne dla takiego sprzętu. Dzięki Roblox programiści wkrótce będą mogli publikować swoje istniejące doświadczenia obsługiwane przez VR przy niewielkim lub zerowym nakładzie pracy związanej z kodowaniem. Dzieje się tak dlatego, że Roblox został zaprojektowany w sposób uniwersalny, umożliwiając korzystanie z tych samych doświadczeń wszędzie” - czytamy w ogłoszeniu.

Jednocześnie twórcy zapowiadają, że wersja na Meta Quest będzie posiadać pełną kompatybilność z innymi platformami, na których dostępna jest gra, czyli PC, Xbox, iOS oraz Android. Producenci gry chcą, aby każda z kilku milionów stworzonych przez społeczność mini-gier była docelowo kompatybilna z headsetami wirtualnej rzeczywistości. Początkowo „doświadczenia” nadające się do zabawie w goglach będą oznaczone tagiem „VR”.

Dokładamy wszelkich starań, aby Roblox na Meta Quest był jak najlepszym doświadczeniem dla naszych programistów i użytkowników. Aby to zrobić, automatycznie zaktualizowaliśmy ustawienia dostępu dla niektórych środowisk korzystających z domyślnych skryptów gracza, aby uwzględnić obsługę urządzeń VR. Odkryliśmy, że doświadczenia korzystające z domyślnych skryptów zwykle działają dobrze w rzeczywistości wirtualnej bez modyfikacji” - dodają deweloperzy.

Roblox dla Meta Quest wkrótce będzie dostępne w wersji beta w sklepie z aplikacjami testowymi App Lab, aby później trafić w pełnej wersji do sklepu Meta Quest Store, ale nie podano jeszcze dokładnych dat. Ma to dać czas niezależnym deweloperom, aby przetestować swoje Robloxowe produkcje pod kątem kompatybilności z headsetami VR. Jednocześnie dalej będą wspierane gogle wirtualnej rzeczywistości innych firm poprzez klienta gry na PC.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Roblox

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze