Skip to main content

Mini-gra z Robloxa dostanie własny serial telewizyjny

Inspirowany sukcesem „The Last of Us”.

Jedna z dostępnych w Robloxie mini-gier - zatytułowana Creatures of Sonaria - dostanie własny serial telewizyjny. Do podjęcia prac nad projektem miał zainspirować filmowców niedawny sukces „The Last of Us”, a na czele projektu stanie była dyrektor wykonawcza Lucasfilm.

Jak informuje serwis Deadline, sukces przedsięwzięcia może sprawić, że w przyszłości więcej tworzonych przez fanów Robloxa dzieł doczeka się ekranizacji. „Będziemy nadal szukać bogatych uniwersów z wieloplatformowym potencjałem, takich jak Creatures of Sonaria, z którymi moglibyśmy współpracować nad rozszerzeniem zasięgów o widzów na całym świecie i fanów metaverse” - tłumaczą producenci.

Projekt powstaje jako współpraca wytwórni Wind Sun Sky - której prezesem jest Catherine Winder, wspomniana była dyrektor wykonawca Lucasfilm - i Productivity Media. W produkcję zaangażowani są także twórcy oryginalnej gry, czyli zespół Twin Atlas. W planach jest także adaptacja innego dzieła z Robloxa - Twilight Daycare.

Nieoficjalny zwiastun gry, stworzony przez jednego z fanów

Samo Creatures of Sonaria to gra survivalowa, pozwalająca graczom wcielić się w zwierzę zamieszkujące magiczny świat. Gracze mogą wybrać spośród jednej z wielu dostępnych raz i klas postaci. Produkcja zakłada rywalizację lub współpracę poprzez formowanie stad z innymi użytkownikami. Kontrolowane przez graczy stworzenia mogą także łączyć się w pary, aby powiększać liczebność swojego gatunku.

Produkcja może pochwalić się dużą liczbą aktywnych graczy, wynoszącą ponad 6 tys. użytkowników. Co więcej, od premiery w 2020 roku tytuł wypróbowało prawie 400 milionów członków społeczności Roblox, a ponad 900 tysięcy dodało tytuł do swoich ulubionych trybów zabawy.

Zobacz także