Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser Valoranta dołącza do studia Bungie. Wspólnie tworzą nową grę

Mocne połączenie.

Studio Bungie, odpowiedzialne za stworzenie cyklu Destiny, otrzymało cenne wsparcie. Do zespołu dołączył Joe Ziegler - reżyser Valoranta, popularnej strzelanki od Riot Games - który szybko poinformował, że wspomoże prace nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem.

O odejściu Zieglera z Riot Games dowiedzieliśmy się już na początku grudnia, gdy ogłosił zakończenie trwającej ponad 12 lat współpracy. Okres bezrobocia nie potrwał jednak zbyt długo, deweloper przeniósł się bowiem do studia Bungie, w którym - jak ujawnił - zamierza pracować przy nieujawnionym jeszcze tytule.

Aktualizacja: Mam szczęście ogłosić, że moim nowym domem zostało Bungie, gdzie będę pracował nad nową produkcją, w którą mam nadzieję, że pewnego dnia zagracie. Przesyłam dużo miłości” - napisał na Twitterze. Zarówno seria Destiny, jak i Valorant są popularnymi produkcjami sieciowymi - nowa współpraca może więc okazać się bardzo owocna.

Co ważne, 31 stycznia 2022 roku studio Bungie zostało przejęte przez Sony Interactive Entertainment. Zgodnie z zapowiedziami, w ciągu następnych trzech lat japoński deweloper planuje rozszerzyć liczbę gier-usług do aż 12 tytułów. Bardzo możliwe, że Ziegler wspomoże studio w pracy nad jednym z nich. Ponadto, Sony zamierza rozszerzyć swój zasięg na inne platformy, a przejęcie Bungie miało być dużym krokiem w tym kierunku.

Studio pracuje aktualnie nad Lightfall - kolejnym rozszerzeniem do Destiny 2, które powinno trafić do gry 28 lutego. Na 2024 rok zaplanowano natomiast dodatek The Final Shape, który określono mianem „zamknięcia pierwszego rozdziału sagi”.

W ramach przypomnienia, Destiny 2 to kosmiczne MMO, w które zagramy za darmo na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. W grze skupiamy się na poznawaniu historii świata, wykonywaniu zadań oraz walce z przeciwnikami. Wszystko to w ramach współpracy z innymi graczami.

Read this next