Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village może trafić też na PS4 i Xbox One - zapowiada Capcom

Nie tylko nowa generacja.

Capcom postara się przygotować porty Resident Evil Village na PS4 i Xbox One, choć nie obiecuje, że się to uda - poinformowała firma podczas pokazu Tokyo Game Show 2020. Dotychczas wiedzieliśmy tylko o wersjach na nową generację konsol i oczywiście PC.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom - w przekazywaniu których przoduje znany już użytkownik o pseudonimie Dusk Golem - gra przeszła nietypową drogę. Zaczęła jako poboczny projekt w serii, który spotkał się jednak z tak pozytywnym przyjęciem, że stał się pełnoprawnym sequelem.

Golem już wcześniej twierdził, że Village jest „technicznie możliwe do uruchomienia na aktualnej generacji konsol”, więc komunikat Capcomu to potwierdzenie doniesień informatora.

Coraz więcej next-genowych gier trafia też na PS4 i Xbox One

Resident Evill Village nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, choć ma zadebiutować w 2021 roku. To już ósma główna odsłona serii, ponownie oferująca widok z oczu postaci. W trakcie przygody zwiedzimy tajemniczą wioskę, nawiedzoną między innymi przez wiedźmę czy stworzenia przypominające wilkołaki.

fragment slug="content-mafia-1"/>

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze