Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 Remake na długim gameplayu

Fragment rozdziału piątego.

W sieci pojawił się długi gameplay z Resident Evil 4, przedstawiający fragment piątego rozdziału gry, czyli etapu, do którego gracze powinni dotrzeć po około trzech godzinach od rozpoczęcia zabawy. Możemy przyjrzeć się rozgrywce, wraz z komentarzem dziennikarzy.

Materiał opublikowała redakcja serwisu GameInformer. Możemy zobaczyć moment, w którym Leon odnajduje Ashley oraz razem próbują się wydostać z budynku kościoła do strefy ewakuacji. Na nagraniu widzimy między innymi eksplorację, nowy ekran mapy oraz znane z oryginału zarządzanie zasobami.

Dziennikarze tłumaczą, że do mapy wioski dodano kilka nowych obszarów, które możemy zwiedzić, jeśli zdecydujemy się nie podążać bezpośrednio do kolejnego celu misji. Materiał pokazuje też ogłoszone wcześniej zmiany w zachowaniu Ashley. Dziewczyna faktycznie nie posiada teraz paska zdrowia, ale wciąż może zostać porwana przez kultystów - w takim wypadku Leon musi zabić porywacza.

Gameplay przedstawia także system zadań pobocznych, które możemy przyjąć u powracającego z pierwotnego wydania gry handlarza. Tajemniczy mężczyzna może zlecić Leonowi przyniesienie mu wskazanych przedmiotów w zamian za przydatne zasoby - zadania przyjmujemy poprzez odszukanie specjalnych, niebieskich ulotek. Na ekranie zakupów możemy też dojrzeć przez chwilę receptury, które pozwolą nam samodzielnie wytworzyć niektóre rodzaje uzbrojenia.

Powraca również ulepszanie uzbrojenia. W broni możemy zmodyfikować siłę wystrzału, pojemność magazynka, prędkość przeładowania i szybkostrzelność. Dostajemy także opcję zamontowania na broni dodatkowych akcesoriów. Nowością jest możliwość ulepszania noży, które mogą się teraz zniszczyć, także należy korzystać z nich z rozwagą. Przypomnijmy, że Resident Evil 4 Remake zadebiutuje już 24 marca na PS4, PS5, PC oraz Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze