Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 - mapa: jak korzystać

Jak odnaleźć się w terenie, jakie funkcje oferuje mapa w grze.

Teoretycznie lokacje w Resident Evil 4 Remake są dość liniowe i nie powinno być trudno odnaleźć drogę do celu, jednak w praktyce zdarza się trafiać na bardziej otwarte poziomy, a i często zdarza nam się wracać do wcześniej odwiedzonych miejsc - choćby w celu zebrania pominiętych skarbów i przedmiotów. Mapa jest w tym bardzo pomocna.


Mapę wywołujemy za pomocą przycisku VIEW lub Touchpada na kontrolerze, po wciśnięciu których naszym oczom ukazuje się dość przejrzysty ekran ukazujący uproszczoną topografie terenu oraz bardzo czytelne plany poszczególnych lokacji. Możemy też przełączyć się na mapę z poziomu ekranu ekwipunku - stosowną zakładkę oznaczono ikoną w kształcie róży wiatrów czy też kompasu.

  1. Obecnie aktywne cele znajdziemy w lewym górnym rogu ekranu.
  2. Menu przełączania zakładek - z menu mapy możemy przejść na ekran ekwipunku, wytwarzania czy notatek.
  3. Poziom/piętro - ikony symbolizujące to, na którym piętrze obecnie się znajdujemy, a także ile poziomów powyżej oraz poniżej nas posiada dana lokacja. Piętra zmieniamy przyciskami kierunkowymi góra/dół.
  4. Obecne położenie gracza na mapie symbolizuje żółta trójkątna ikona.
  5. Lista skrótów klawiszowych wyświetla się cały czas u dołu ekranu. Widzimy tu listę przycisków lub klawiszy służących do otwierania legendy mapy czy wycentrowania widoku na postaci gracza.
  6. Wskaźnik przybliżenia znajduje się po prawej stronie i pokazuje poziom zoomu. Poziom przybliżenia zmieniamy prawa gałką analogową na kontrolerze.

Ponadto warto mieć na oku złotą ikonę symbolizującą bieżący cel fabularny (7). Ikona w kształcie czarnego rąbu pokazuje bieżący cel poboczny (8). Na poniższym zrzucie ekranu widzimy także przykłady ikon symbolizujących ciekawe miejsca, jak miejsca zagadek oznaczone wykrzyknikami (9) oraz niezebrane skarby oznaczone ikoną z diamentem (10).

Przycisk X/kwadrat na kontrolerze pozwala zmieniać orientację mapy. Są dwie opcje - pierwsza zawsze pokazuje północ u góry ekranu, a druga ustawia mapę względem kierunku, w który patrzy Leon. Oba tryby są przydatne, jednak wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.


Zobacz też: Resident Evil 4 - leczenie: jak uzupełniać zdrowie

Spis treści: Resident Evil 4 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze