Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 - leczenie: jak uzupełniać zdrowie

Czy jest przycisk skrótu leczenia i jakich przedmiotów używać.

Resident Evil 4 Remake nie jest łatwą grą i nawet na najniższym poziomie trudności niejednokrotnie będziemy mierzyć się z niskim stanem zdrowia Leona. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uleczenie protagonisty.

Zacznijmy od tego, że w Resident Evil 4 Remake nie ma przycisku, który dedykowany byłby leczeniu. Aby uzupełnić zdrowie, musimy wejść do menu ekwipunku i z poziomu zakładki Items (przedmioty) ręcznie użyć przedmiotu leczącego. W tym celu podświetlamy dany przedmiot, naciskamy przycisk potwierdzenia i wybieramy opcję Use (użyj).

Podstawowymi przedmiotami leczącymi są Green Herbs, czyli zielone zioła oraz First Aid Spray (sprej pierwszej pomocy). Zarówno zioła jak i spreje znajdziemy w świecie gry, pojemnikach, szafkach, beczkach i skrzynkach z zaopatrzeniem czy przy ciałach pokonanych wrogów. Ograniczoną liczbę sprejów kupimy też u handlarza.

First Aid Spray przywraca całość zdrowia, ale jest jednym z najrzadszych przedmiotów leczniczych. Zielone zioła to jedyne rośliny, które mają efekt leczący, choć odnawiają tylko niewielki procent paska zdrowia. Na szczęście siłę działania zielonych ziół można zwiększyć, mieszając je ze sobą (maksymalnie 3 zielone zioła dla odzyskania pełnego zdrowia) lub z czerwonymi ziołami (Red Herb). Czerwone zioła nie leczą, ale po wymieszaniu z zielonymi ziołami przywracają pełne zdrowie.

Ponadto w grze znajdziemy też inne przydatne przedmioty, które pomogą nam odnowić zdrowie. Należą do nich choćby jajka (1) - białe (white egg) odnawiają małą ilość zdrowia, brązowe (brown egg) przywrócą około 70% zdrowia, a rzadkie złote jajka (gold egg) - 100%. Można też zjadać niektóre stworzenia, jak węże (2) czy ryby, co również odnawia niewielką ilość zdrowia. Dostępne sa też różnorodne mieszanki ziół (3).


Zobacz też: Resident Evil 4 - różne walizki: do czego służą, jak zamontować ulepszenie

Spis treści: Resident Evil 4 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze