Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 3 odtworzony na silniku czwartej części

Miłośnicy serii ciężko pracują.

Grupa moderska Road to Liberty pracuje nad odtworzeniem Fallouta 3 na silniku czwartej części serii. Projekt nosi nazwę Capital Wasteland.

„Cóż to był dla nas za okres! Przeszliśmy długą drogę. Jeszcze w zeszłym roku nie braliśmy tej pracy na poważnie. Ale zobaczcie, co osiągnęliśmy” - chwalą się twórcy na oficjalnej stronie projektu. Jak informują, specjalny zespół odtworzył już główne misje znane z trzeciej odsłony kultowego cyklu RPG, a co najmniej 40 proc. pustkowia jest już ukończone.

System V.A.T.S. to istotny element rozgrywki

„Projektanci poziomów odwzorowali już wiele lokacji znanych z oryginalnej gry. Naszym celem było ukończenie pustkowia, dlatego odłożyliśmy wnętrza budynków na później. Nie oznacza to jednak, że się zatrzymujemy!” - zapewnia Road to Liberty.

Twórcy opublikowali materiał wideo, który ukazuje poziom prac nad modyfikacją. Materiał ilustruje między innymi odświeżoną graficznie sieć metra.

Autorzy projektu nie zmodyfikowali jak do tej pory interfejsu w grze ani przeciwników. Oznacza to, że na tę chwilę wspomniane elementy są identyczne, jak w Fallout 4. Postarano się jednak o zmianę systemu dialogów.

Prace nad projektem wciąż trwają, a zespół poszukuje specjalistów od środowisk 3D i 2D do pomocy przy remake'u.

Capital Wasteland to nie pierwsza modyfikacja przenosząca starsze odsłony postapokaliptycznego cyklu na silnik czwartej części. W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o Fallout 4: New Vegas.

Fallout 3 zadebiutował w 2008 roku. Gra ukazała się na PC, PlayStation 3 i Xbox 360.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze