Skip to main content

Age of Empires 2 - warunki zwycięstwa: jak wygrać

Jak zwyciężyć nie eliminując wrogów.

W tym miejscu poznacie sposoby na wygranie potyczki w Age of Empires 2. W standardowej potyczce - także w trybie rankingowym - możliwe są trzy sposoby, by odnieść zwycięstwo. Opcjonalnie możesz wziąć udział w dodatkowych trzech trybach ustalanych w zwykłej potyczce.


Na tej stronie:


Eliminacja

Podstawowa metoda rozgrywki, to wyeliminowanie przeciwnika do tego stopnia, by nie był w stanie dalej walczyć. Zburz jego centra miast, zabij wieśniaków oraz zniszcz budynki pozwalające na rekrutację jednostek.

Aby odnaleźć brakujące jednostki wroga, jeśli nie chce się poddać, skorzystaj z badania "Szpiegowie" w zamku. W ten sposób zobaczysz wszystkie jednostki wroga na mapie. Cena badania maleje wraz z populacją przeciwnika.


Cud Świata

Cud to budynek dostępny w Erze Imperialnej, kosztujący 1000 jednostek złota, drewna i kamienia. Zbudowanie go aktywuje licznik 200 lat, czyli 16 minut i 40 sekund. Jeśli do zakończenia czasu uda ci się utrzymać konstrukcję, zwyciężysz.

Gdy rozpoczniesz budowę Cudu, inni gracze otrzymają stosowny komunikat oraz będą widzieli konstrukcję na mapie. Budowa zajmuje sporo czasu i potrzebujesz wielu chłopów do tego zadania.


Relikwie

Zbierając wszystkie relikwie znajdujące się na mapie rozgrywki i utrzymując je przez 200 lat (niecałe 17 minut), zwyciężysz. Jeśli część z nich posiada sojusznik i dostępne jest wspólne zwycięstwo, licznik również się pokaże.

Relikwie przenosić może jedynie Mnich i przechowuje je w Klasztorze - po ich dostarczeniu nad budynkiem pojawi się flaga. Nie musisz trzymać wszystkich świętych przedmiotów w jednym budynku.

Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany zbieraniem relikwii, warto zabezpieczyć chociaż jedną, by uniemożliwić przeciwnikowi tą formę zwycięstwa.


Inne warunki zwycięstwa

Opisane poniżej tryby nie są uwzględniane w grze rankingowej, lecz mogą zostać aktywowane w potyczce z komputerem bądź innym graczem, jako dodatkowe opcje gry:

  • Królobójstwo - zabij wrogiego króla, by zwyciężyć; pojawiają się przy centrum wraz z rozpoczęciem gry
  • Nagła śmierć - by wygrać, zniszcz wrogie centrum miasta; konstrukcja kolejnych centrów jest zablokowana

Następnie: Age of Empires 2 - limit populacji: jak zwiększyć

Spis treści: Age of Empires 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Age of Empires 2 - strategia Archer Rush

Zobacz także