Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars: KotOR i inne klasyki trafią wkrótce na Xbox One - raport

Aktualizacja: Od jutra.

Aktualizacja: Microsoft potwierdził, że wymienione niżej produkcje już od jutra zadziałają ww ramach wstecznej kompatybilności także na Xbox One.


Oryginalna wiadomość: Sześć produkcji z pierwszej konsoli Xbox - tym Star Wars: Knights of the Old Republic - można obecnie kupić i pobrać w wersjach cyfrowych na X360, co wkrótce powinno umożliwić włączenie także na Xbox One - w ramach wstecznej kompatybilności (lub „zgodności”, jak chce Microsoft).

Microsoft nie ujawnił jeszcze tych tytułów oficjalnie, lecz listę znaleźć można w sekcji Games on Demand w angielskim Xbox Store.

Pierwsze gry z nowej oferty

Poza Star Wars: KotOR mowa także o Prince of Persia: The Sands of Time, Red Faction 2, The King of Fighters NeoWave, BloodRayne 2 oraz Dead to Rights.

Obecnie produkcje po pobraniu pozostają dostępne tylko na X360, ponieważ funkcja wstecznej kompatybilności gier Xbox na Xbox One nie jest jeszcze aktywna, ale to powinno jednak wkrótce się zmienić.

W weekend w sieci pojawiła się już grafika prezentująca - jak się wydaje - pełną listę pierwszego zestawu klasycznych tytułów, które doczekają się takiego odświeżenia. Poza wymienioną wyżej szóstką to także:

  • Fusion Frenzy
  • Crimson Skies
  • Psychonauts
  • Grabbed by the Ghoulies
  • Pirates!
  • Ninja Gaiden Black

Microsoft zapowiedział rozszerzenie kompatybilności wstecznej o gry z pierwszego Xboksa w czerwcu tego roku, podczas konferencji na targach E3, podając właśnie Crimson Skies: High Road to Revenge z 2003 r. jako przykład.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze