Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne Star Wars: Knights of the Old Republic nie tworzy EA - nieoficjalne informacje

Podobno nigdy nie zgadniemy, o kim mowa.

  • Produkcją Knights of the Old Republic 3 nie zajmuje się podobno EA
  • Projekt podjęło mniej znane studio

Kolejna odsłona serii Star Wars: Knights of the Old Republic powstaje, ale bez udziału Electronic Arts oraz BioWare - przekonuje kilka źródeł, w tym znany wśród fanów „Gwiezdnych wojen” informator Bespin Bulletin.

Jak raportuje VGC, Bulletin stwierdził podczas programu BOB Podcast, że „nigdy nie zgadniemy”, które studio podjęło się projektu.

- Zgodnie z moim researchem, powstaje gdzieś nowe Knights of the Old Republic - mówi Bulletin. - Rozmawiałem z kilkoma osobami, a ponadto dowiedziałem się, że Jason Schreier [znany reporter Bloomberga - red.] powiedział, że nad grą nie pracuje EA, i „nigdy nie zgadniemy”, kto zajmuje się produkcją.

Fani czekają na nowego KotOR-a od lat

Złożenie projektu na ręce niespodziewanego studia zdaje się też potwierdzać Nate Najda, informator dobrze znany internautom pod pseudonimem shinobi602. „To nie jest jakaś wielka niespodzianka. To po prostu zespół, który nie jest tak bardzo rozpoznawalny” - stwierdził Najda.

Knights of the Old Republic (określane często skrótowo jako KotOR) zadebiutowało w 2003 roku. Lubiane przez graczy RPG opowiada historię wojny Jedi z Sithami, przy czym akcję osadzono 4 tys. lat przed wydarzeniami z filmowej sagi. Sequel, o podtytule The Sith Lords, trafił na rynek w 2004 roku.

Jeszcze w ubiegłym miesiącu powstało Lucasfilm Games. Firma obiecywała powstanie nowych produkcji w świecie Star Wars, w tym niezapowiedzianych projektów. Aktualnie wiemy, że nad własną przygodą w gwiezdnym uniwersum pracuje Ubisoft.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Android, iOS, Xbox, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze