Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Resident Evil 3 bez wyborów i różnych zakończeń

Plus: Nemesis inteligentniejszy niż Mr. X.

Z brytyjskiego pisma Official PlayStation Magazine wynika, że twórcy remake'u Resident Evil 3 zrezygnowali ze znanych z oryginału sekwencji, w których gracz podejmował decyzje wpływające na fabułę. Brak wyborów oznacza, że pojawi się tylko jedno zakończenie.

Wiadomo, że powróci Nemesis. Deweloperzy twierdzą, że sztuczna inteligencja stwora jest znacznie bardziej zaawansowana niż w przypadku Mr. X, który był jednym z głównych przeciwników w remake'u Resident Evil 2.

Spotkania z Nemesisem mają być przerażające

Na razie nie jest jasne, czy bestia będzie bezustannie śledziła Jill - główną bohaterkę produkcji. Autorzy podkreślają jednak, że w przeciwieństwie do pierwowzoru sprzed lat nie wszystkie starcia z kreaturą są liniowe.

Potyczki z mutantem staną się nieco bardziej urozmaicone, dzięki lokacjom o nieco bardziej otwartej konstrukcji niż w oryginale. Gracze odwiedzą między innymi ulice Racoon City, sklepy, stacje benzynowe i szpital.

Nie zabraknie akcji

Co ciekawe, twórcom zależało, by wspomniany Nemesis wyglądał jak najbardziej przerażająco. W tym celu deweloperzy najpierw przygotowali prawdziwy model potwora, który później przeskanowano z użyciem fotogrametrii i przeniesiono do cyfrowego świata.

Autorzy zwiększyli również rolę Carlosa Oliviery z oddziału militarnego Umbrelii. Pojawią się sekwencje, w których gracze pokierują postacią, ale nie ujawniono żadnych szczegółów - zapewne, by nie zdradzić tajemnic fabularnych.

Zobacz: Resident Evil 3 - premiera i najważniejsze informacje

Zabraknie jednak trybu Mercenaries, w którym użytkownik stawał przed zadaniem zlikwidowania jak największej liczby przeciwników w wyznaczonym czasie. Wariant został zastąpiony przez wieloosobowy moduł Resistance.

Remake Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Resetera

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły