Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reklama PlayStation zwiastuje Resident Evil 4 Remake?

Tajemnicze logo.

Reklama PlayStation zaprezentowana podczas ostatniej imprezy japońskiej korporacji zawierała liczne nawiązania do gier firmy. Fani zwrócili jednak uwagę na logo Resident Evil 4 - czyżby nadciągał remake?

Symbol organizmu Las Plagas znalazł się w rogu ekranu w jeden ze scen. Podobne easter eggi - w tym samym wideo jest choćby Sly Cooper - nie są niczym zaskakującym w takich materiałach marketingowych, lecz dotyczą najczęściej licencji Sony.

Kluczowy moment w 1:33

Tymczasem Resident Evil należy oczywiście do Capcomu. Japońska firma od jakiegoś czasu regularnie odświeża starsze odsłony serii. W kwietniu ukazał się remake „trójki”, więc RE4 wydaje się być naturalnym wyborem na następny projekt.

Co więcej, nazwa Resident Evil 4 Remake pojawiła się także w niedawnym wycieku tytułów z serwerów Nvidii. To może sugerować, że prace już trwają.

Oryginalne Resident Evil 4 ukazało się w 2005 roku, początkowo tylko na GameCube. Głównym bohaterem jest Leon S. Kennedy, a misją - uratowanie Ashley Graham, córki prezydenta USA. Trafiamy do Europy, natykając się nie tylko na zainfekowanych, ale także na Adę Wong.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze