Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Ogłoszono datę premiery tworzonego przez fanów remastera Resident Evil 4. Autorzy projektu opublikowali zwiastun i poinformowali, że modyfikacja zadebiutuje 2 lutego.

Na uwagę zasługuje skala przedsięwzięcia. W informacji umieszczonej na stronie projektu twórcy wyjaśniają, że przygotowanie moda trwało osiem lat.

Duet deweloperów między innymi odwiedził miejsca w Hiszpanii i Walii, gdzie Capcom wykonał zdjęcia, przetworzone następnie na tekstury w grze. Twórcy ponownie sfotografowali te same lokacje, ale tym razem w wysokiej rozdzielczości.

Resident Evil 4 HD Project poprawi mapowanie tekstur, oświetlenie i jakość modeli 3D, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnej wizji artystycznej gry.

„Naszą intencją podczas tworzenia projektu jest zachowanie wierności oryginalnej oprawie wizualnej i kierunkowi artystycznemu gry” - czytamy w dziale pytań i odpowiedzi. -„Najprzyjemniejszymi opiniami, jakie dostajemy, jest to, że według graczy, tytuł wygląda tak, jak sobie go wyobrażali, gdy dziesięć lat temu grali po raz pierwszy”.

Projekt i jest kompatybilny z Resident Evil 4 na Steamie, w wersjach 1.0.6 i 1.1.0. Według twórców, każda tekstura w grze została zremasterowana, zarówno w głównej kampanii, jak i trybach Mercenaries, Assignment Ada oraz minigrach Separate Ways.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze