Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser Resident Evil 4 chciałby, aby remake poprawił fabułę gry

Twórca napisał scenariusz oryginału w trzy tygodnie.

Doniesienia o remake'u Resident Evil 4 pojawiają się regularnie, ale Capcom wciąż nie zapowiada projektu. Reżyser oryginału chciałby jednak, aby w ewentualnej nowej wersji poprawiono fabułę gry.

Shinji Mikami - pracujący obecnie nad Ghostwire: Tokyo - jest jednym z głównych autorów pierwowzoru. W wywiadzie dla VG247 przyznał, że większości fanów najpewniej spodobałoby się odświeżone wydanie produkcji. Marzy też, by ulepszono niektóre elementy.

- Byłoby świetnie, gdyby Capcom poprawił fabułę i wydał dobry produkt - stwierdził Japończyk. Następnie wyjaśnił, że tworząc oryginalne Resident Evil 4 napisał scenariusz w zaledwie trzy tygodnie. Tyle czasu otrzymał bowiem na przygotowanie historii.

Niedawno Capcom wydał Resident Evil 4 w wersji VR

Oczywiście nie wiadomo, czy ewentualny remake faktycznie wprowadzi zmiany do opowieści. Odnowione wersje starszych części cyklu modyfikowały jednak - choćby w nieznacznym stopniu - przedstawiane wydarzenia.

W oczekiwaniu na oficjalną odświeżoną edycję Resident Evil 4 gracze mogą zapoznać się z remasterem przygotowanym przez fanów. Projekt poprawił między innymi oświetlenie i trójwymiarowe modele postaci.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze