Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Redfall - broń: rodzaje i właściwości

Nasz oręż w walce ze złem.

W Redfall znajdziemy kilka rodzajów uzbrojenia, a każda broń ma swoje zalety i wady. Możemy nosić przy sobie tylko trzy rodzaje broni jednocześnie (resztę trzymamy w plecaku), więc właściwy i przemyślany dobór oręża jest kluczowy, jeśli chcemy być wszechstronni. Oto jakie bronie znajdziemy w Redfall.


Na tej stronie:


Pistolety i rewolwery

Prawdopodobnie pierwszą bronią, jaką znajdziemy, będzie broń krótkolufowa. Pistolety są poręczne, nie zajmują dużo miejsca na ekranie i niższą siłę ognia rekompensują szybkostrzelnością oraz sporą ilością amunicji, jaką znajdziemy podczas gry. Wbrew pozorom pistolety nie są dużo słabsze od innego rodzaju uzbrojenia i czasami można znaleźć pistolety o naprawdę wysokim współczynniku ataku. Rewolwery są nieco wolniejsze, ale zadają zwykle większe obrażenia.


Pistolety sygnałowe

Broń krótka, która wystrzeliwuje flary. To potężna broń, która świetnie sprawdza się w walce z wampirami. Trafieni flarą przeciwnicy staja w płomieniach i otrzymują obrażenia od ognia przez pewien czas. Wielką zaletą pistoletów sygnałowych jest też to, że zapalonego wampira nie trzeba dobijać kołkiem. Broń tego typu ma też jedną zdecydowaną wadę - trzeba ja przeładowywać po każdym strzale.


Strzelby

Śrutówki pojawiają się w kilku wariantach, jednak każdy w Redfall zdaje się sprawować wyśmienicie. Strzelby charakteryzują się dużą siłą ognia oraz rozrzutem, który pozwala często trafiać kilku wrogów naraz. Strzelby mają też nieco większy zasięg, niż w większości innych gier, choć nadal najlepiej sprawują się na krótkim dystansie. Wadą tego typu broni jest mała pojemność, a zatem konieczność częstego i długotrwałego przeładowywania.


Karabiny szturmowe

Karabiny szturmowe również znajdziemy w wielu wariantach - z muszkami, kolimatorami lub lunetami szturmowymi, strzelające seriami lub pojedynczo. Warianty automatyczne potrafią bardzo szybko zadawać obrażenia i mają świetny zasięg, choć nieco ustępują swoim odpowiednikom choćby z Call of Duty. Karabiny automatyczne szybko zużywają też amunicję, jednak to jeden z lepszych wyborów do walki zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w zamkniętych budynkach.


Karabiny snajperskie

W grze znajdziemy też typowe karabiny wyborowe o potężnej sile ognia i ogromnym zasięgu, które rekompensują małą pojemność magazynka. Tego typu broń rzadko sprawdza się w zamkniętych pomieszczeniach, ale za to rewelacyjnie radzi sobie pod gołym niebem i z oddalonymi przeciwnikami. Ten rodzaj broni najlepiej sprawdza się w rękach Jacoba.


Broń ultrafioletowa

Wampiry nie znoszą światła słonecznego i są wrażliwe na promienie UV, w związku z tym nie dziwi, że w Redfall znajdziemy broń wykorzystującą światło ultrafioletowe. Choć tego typu broń nie działa na ludzi, to dla wampirów jest zabójcza i zamienia je kamień. Unieruchomionego w ten sposób wroga można dobić innym atakiem konwencjonalnym. Broń UV ma też dwa tryby - podstawowy to szeroka wiązka, ale jeśli wciśniemy przycisk celowania, zmieni się ona w skupioną wiązkę przypominająca laser.


Kołkownice

Kołkownice to chyba najpotężniejsza broń w walce z wampirami. Wyrzutnie kołków zadają zazwyczaj największe obrażenia, a poza tym potrafią zabić większość szeregowych wampirów dosłownie jednym strzałem. Nie trzeba też dobijać potworów kołkiem, ponieważ broń kołkami strzela. Kołkownice świetnie sprawdzają się też w walkach z bossami, ale mają dwie zasadnicze wady - długi czas przeładowania i naprawdę małą ilość amunicji, jaką możemy przy sobie nosić.


Wybór redakcji

Z doświadczenia wiemy, że zawsze warto nosić przy sobie kołkownicę, która szybko potrafi uporać się nawet z kilkoma wampirami naraz. W pogotowiu warto mieć też karabin UV przydatny podczas przemierzania obszarów obfitujących w czerwoną mgłę. Do walki z ludźmi polecamy natomiast karabiny szturmowe.

W plecaku warto mieć na wszelki wypadek 1-2 sztuki broni zapasowej korzystającej z innego rodzaju amunicji. W naszym przypadku padło na strzelbę oraz dodatkowy rewolwer.


Następne: Redfall - walka: podstawy, możliwości, skradanie

Spis treści: Redfall - poradnik i najlepsze porady

Poprzednie: Redfall - wyposażenie: jak sprzedawać przedmioty

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze