Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rajdowy symulator Dirt Rally debiutuje dziś na Steam Early Access

Twórcy stawiają na realizm.

Najnowsza odsłona serii Dirt od studia Codemasters ponownie stawia na symulację rajdów. Produkcja - Dirt Rally - zadebiutowała dzisiaj w programie Early Access na Steamie.

Cenę ustalono obecnie na 27 euro (ok. 108 zł). Po 4 maja kwota wzrośnie do 30 euro (ok. 120 zł).

Deweloperzy zapewniają, że rozpoczynają w ten sposób prace nad nową częścią cyklu, stawiając tym razem na dużo większy realizm. Na początek otrzymamy 17 samochodów na 36 trasach w trzech krajach: Walii, Monte Carlo i Akropolu.

Model jazdy jest dużo bardziej skomplikowany niż w poprzednich odsłonach serii Dirt. Zrezygnowano także z możliwości przewijania czasu, by postawić na realizm. Uszkodzenia auta naprawimy pomiędzy odcinkami specjalnymi, ale jedynie w ograniczonym oknie czasu, w zależności od liczby inżynierów w zespole. Również trasy wzorowane są na odpowiednikach z prawdziwego świata.

Codemasters zapewnia, że w Dirt Rally nie uświadczymy płatności cyfrowych, a kolejne aktualizacje dostępne będą za darmo. W maju otrzymamy kolejne tory i auta, a w czerwcu odwiedzimy Niemcy.

Obecnie nie poinformowano o planach na wersje konsolowe, ale twórcy przyznali w rozmowie z Eurogamerem, że nie wykluczają konwersji w przyszłości - możliwe, że już jako Dirt 4.

Cover image for YouTube videoWelcome to DiRT Rally

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dirt Rally

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze