Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Codemasters zamyka biuro na Malcie i skupi się na grach wyścigowych

Powrót do korzeni.

Zasłużony brytyjski producent i wydawca - Codemasters - zdecydował się na zamknięcie studia na Malcie, odpowiedzialnego za wirtualną grę karcianą Battle Decks.

Overlord: Fellowship of Evil

Ta produkcja, a także wydane niedawno kooperacyjne Overlord: Fellowship of Evil nie osiągnęło przewidywanych wyników sprzedaży, jak informuje Eurogamer.

Rzecznik prasowy firmy przyznał w komunikacie, że Codemaster skupi się teraz na tym, co zna najlepiej, czyli na grach wyścigowych.

„Sukces Dirt Rally w programie Early Access był ogromny, F1 2015 z powodzeniem dociera na miejsce lidera w wielu rejonach świata, a niedawno ogłosiliśmy Micro Machines na urządzenia mobilne i mamy przed sobą wyraźny plan, koncentrujący wysiłki na wyścigach” - napisano w oświadczeniu.

Przejście na obecną generację konsol nie było dla Codemasters łatwe. Sprzedaż spadła o 50 procent, a firma obwiniała trudności techniczne na nowych konsolach. W ostatnim roku fiskalnym, zakończonym 31 marca, straty osiągnęły poziom niemal 21 milionów funtów.

Od tego czasu wydano F1 2015 na PlayStation 4 i Xbox One, a także cieszące się dużym zainteresowaniem Dirt Rally na PC. Powstaje również F1 2016.

Pakiet kontrolny akcji Codemasters posiada indyjska korporacja Reliance Anil Dhirubhai Ambani Group. Oddziały studia znajdują się w Indiach i Malezji, a także w Southam i Birmingham. Żródło Eurogamera informuje, że w ostatnim okresie z pracą pożegnało się około 30 osób, w tym zespół z Malty. Nadal zostawia to jednak 380 osób w całej firmie.

Zobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Read this next