Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Quantum Error ma datę premiery na PlayStation 5

Kosmiczny horror o strażakach.

TeamKill Media potwierdziło oficjalną datę premiery Quantum Error na konsolach PlayStation 5. Przy okazji opublikowano także dosyć długi zwiastun z nieujawnionymi do tej pory fragmentami gameplayu.

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej zapowiedzi, kosmiczny horror zadebiutuje 3 listopada obecnego roku. Mowa jednak wyłącznie o jednej platformie. Na premierę na urządzeniach Microsoftu trzeba będzie poczekać dłużej z uwagi na wolniejszy dysk SSD w środku Xboxa Series X/S.

Projekt studia Teamkill Media nie będzie zapewne największym hitem roku, ale całkiem oryginalnie zapowiadająca się historia i osadzenie gry w lubianym gatunku survival-horrorów może przyciągnąć zainteresowanie wielu graczy. Trzeba też przyznać, że nowy zwiastun jest całkiem klimatyczny.

Twórcy nie ukrywają, że gra podąży ścieżką wytyczoną przez inne horrory. Dużą rolę w straszeniu odegra więc audio 3D, dzięki któremu eksploracja kosmicznej stacji w słuchawkach będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Pomoże również haptyka kontrolera DualSense w postaci wibracji oraz adaptywnych triggerów. W opisie materiału ujawniono, że mikrofon pada przyda się też podczas resuscytacji postaci w grze.

W ramach przypomnienia, w Quantum Error wcielamy się w Jacoba Thomasa - strażaka, który wraz z zespołem zostaje wysłany do placówki badawczej Monad Quantum. W budynku doszło do nieoczekiwanego pożaru, ale bohater na miejscu napotyka na potwory. W produkcji nie brak inspiracji wspomnianym Dead Space, otrzymamy bowiem interfejs „przyklejony” do postaci oraz systrzem strzelania oparty na rozczłonkowywaniu przeciwników.

Twórcy obiecują, że gra zadebiutuje w wydaniu kompletnym, a więc bez systemu mikrotransakcji oraz eksluzywnej zawartości dla użytkowników PlayStation 5. Termin premiery na konsolach Xboksa oraz PC pozostaje nieznany.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze