Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror Quantum Error z PS5 trafi też na Xbox Series X/S

Wyłączność dla konsol Sony "nie była marketingową sztuczką".

Twórcy zapowiedzianego dotychczas tylko na PS4 i PS5 horroru Quantum Error nieoczekiwanie poinformowali, że gra pojawi się także na Xbox Series X/S.

We wpisie na Twitterze odpowiedzialni za projekt deweloperzy wyjaśnili, że początkowa zapowiedź produkcji jedynie w wersji na platformy Sony nie była „marketingową sztuczką”. Autorzy wskazują, że dopiero niedawno postanowili wydać tytuł na sprzętach Microsoftu.

Odpowiedzialne za grę studio TeamKill Media podkreśla, że unikało urządzeń koncernu z Redmond ze względu na problemy z wydajnością. Wspomniano, że pierwsza pozycja zespołu nie pojawiła się na Xbox One, ponieważ miała kłopoty z działaniem w „akceptowalnej liczbie klatek na sekundę”.

„Byliśmy bardzo szczerzy w trakcie całego okresu produkcyjnego. Po targach Gamescom i pokazie Future Games Show, otrzymaliśmy wiele próśb od osób, które chcą zagrać w tytuł na nowym Xboksie, więc postanowiliśmy je spełnić” - dodano.

Na razie nie jest jednak jasne, czy Quantum Error trafi także na konsolę Microsoftu poprzedniej generacji. Jest to jednak możliwe, biorąc pod uwagę fakt, że produkcja zmierza nie tylko na PlayStation 5, ale również PS4.

W grze wcielamy się w Jacoba Thomasa - strażaka, który wraz z zespołem zostaje wysłany do placówki badawczej Monad Quantum. W budynku doszło do nieoczekiwanego pożaru, ale bohater na miejscu napotyka na potwory.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Quantum Error

PS4, PS5

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze