Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Psychonauts 2 to udana kontynuacja - przegląd opinii i recenzji mediów

Choć nie brakuje wad.

Jutro na rynku debiutuje Psychonauts 2, czyli powstający od kilku lat sequel uznanej platformówki od studia Double Fine. Pojawiły się już pierwsze recenzje, które wskazują, że tytuł jest udaną kontynuacją.

Produkcja zbiera wysokie noty - nie brakuje „ósemek” oraz „dziewiątek”. Aktualnie średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 89 procent, przy czym rezultat bazuje na 48 opiniach dziennikarzy.

Dziennikarze zwracają uwagę, że twórcom udało się dostosować formułę rozgrywki z pierwszej części do współczesnych standardów. Chwalona jest też „cudownie napisana” historia z interesującymi postaciami oraz rozbudowanie fabuły bez utraty klimatu z oryginału.

Inni przekonują, że produkcja jest „audiowizualną ucztą dla zmysłów”. Niektórzy uważają również, że twórcy z powagą i odpowiednim szacunkiem podeszli do poważnych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Nie zabrakło jednak wad. Krytykowane są „irytujące” potyczki z bossami, a także „zbyt trudne w interpretacji” łamigłówki, które gracz musi rozwiązać podczas przygody. Pojawiają się też głosy, że tytuł oferuje zbyt dużo przedmiotów do zebrania.

Przykładowe oceny gry:

Psychonauts 2 zadebiutuje 25 sierpnia na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Gra dostępna będzie również w abonamencie Game Pass na komputerach, konsoli Microsoftu i w chmurze. Nasza recenzja wkrótce.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze