Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przyszłoroczny komiks Tomb Raider od Dark Horse będzie wstępem do nowej gry

„Ruszamy w świat.”

Przyszłoroczny komiks Tomb Raider od wydawnictwa Dark Horse skupi się na wątkach z restartu serii i będzie stanowił wstęp do dalszych przygód Lary w grach.

Graficzna opowieść zadebiutuje 26 lutego 2014 roku. W toku fabuły główna bohaterka „wyruszy w świat”, a przedstawione wydarzenia „w naturalny sposób utworzą podwaliny pod sequel” - przyznała autorka scenariusza komiksu, Gail Simone.

To nie pierwszy raz, gdy słyszymy o kontynuacji serii gier, ale informacje stanowią pierwszą oficjalną wskazówkę, że sequel znajduje się w produkcji.

Simone to zadeklarowana fanka serii Tomb Raider, a ostatnio współtwórczyni losów Wonder Woman, Deadpoola i Batgirl.

- Opowieść w grze natychmiast mnie wciągnęła - mówi w rozmowie z Kotaku na temat ostatniej gry. - Różnica jest taka, że gra toczy się w klaustrofobicznym, zamkniętym środowisku. My ruszamy w świat.

- Zaczynamy w kilka tygodni po zakończeniu gry i jest to kanoniczna kontynuacja, prowadząca bezpośrednio do sequela. To mnie zainteresowało, będziemy częścią historii Lary Croft.

Simone przyznała, że rozmawiała już z Rhianną Pratchett, autorką scenariusz gry studia Crystal Dynamics. Obie kobiety błyskawicznie się zaprzyjaźniły.

Tomb Raider ukazało się w marcu tego roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem. Sprzedano ponad 3,4 mln kopii, co wydawca, firma Square Enix uznała za wynik poniżej oczekiwań.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze