Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Program gier niezależnych Xbox Live Indie Games przestaje istnieć

Koniec przyjmowania zgłoszeń.

Program Xbox Live Indie Games kończy działalność. Rzadko promowana inicjatywa z X360 była raczej źródłem żartów na temat niskiej jakości publikowanych tam produkcji niż wartościowym programem dla twórców niezależnych i teraz Microsoft poinformował, że przestaje przyjmować nowe zgłoszenia.

Hit - avatary i ich gazy

Już zaakceptowani deweloperzy mają dokładnie rok na dokończenie swoich projektów. Rok później - we wrześniu 2017 - sklep zostanie zamknięty na dobre, choć wszystkie kupione i pobrane produkcje będą nadal działały.

Dużo bardziej udanym następcą Xbox Live Indie Games jest ID@Xbox - także na Xbox One. Zamknięcie tej pierwszej inicjatywy nie powinno być większą niespodzianką, ponieważ już w 2013 roku zrezygnowano z dalszego rozwoju środowiska programistycznego XNA, na którym bazowało wiele produkcji z XBLIG.

Jeszcze wcześniej - już w 2011 roku - podczas jednej z aktualizacji interfejsu, zakładkę z Indie Games przesunięto na dalszy plan. Microsoft zmienił tę decyzję pod naciskiem twórców, ale intencje wydawcy były jasne.

W programie pojawiło się kilka interesujących pozycji, ale większość publikowanych tam produkcji stanowiły mało zaawansowane tytuły wykorzystujące avatary lub też kolejne klony Minecrafta.

Klon Minecrafta - z avatarami

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze