Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Produkcja deweloperskich zestawów Oculus Rift wstrzymana z powodu braku części

Firma szuka innych dostawców.

Deweloperskie zestawy Oculus Rift nie są obecnie produkowane - firmie Oculus VR zabrakło części na dalsze prace nad okularami rzeczywistości wirtualnej.

„Szukamy alternatywnych źródeł komponentów i nie mamy obecnie informacji, kiedy dostępne będą kolejne egzemplarze. Będziemy was informować na bieżąco” - napisał rzecznik w serwisie społecznościowym Reddit.

Problemem jest jednak nie tylko brak części, ale fakt, że niektóre z nich przestały być po prostu produkowane, co może być większą niedogodnością.

Wraz z wyprzedawaniem ostatnich zmagazynowanych egzemplarzy, sprzedaż zestawów deweloperskich Oculus Rift będzie powoli wygaszana w poszczególnych regionach.

„Nigdy nie spodziewaliśmy się, że sprzedamy tyle zestawów producenckich, a wirtualna rzeczywistość poczyni takie postępy i spotka się z takim entuzjazmem i zainteresowaniem. Nie mieliśmy zamiaru wyczerpać stanów magazynowych, ale to dla nas dobry problem. Dziękujemy!” - kończy rzecznik.

Obecnie firma Oculus VR pracuje nad drugą wersją zestawu deweloperskiego, a następnie planuje już premierę szeroko dostępnej wersji konsumenckiej urządzenia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze