Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prison Architect - budowa: fundamenty, wewnątrz i na zewnątrz

Jak tworzyć pomieszczenia, strefy zewnętrzne i wewnętrzne.

Podstawą sukcesu w Prison Architect jest odpowiednie zagospodarowanie środkami i przestrzenią, by budować odpowiednie pomieszczenia. Z tej strony dowiesz się jak stawiać fundamenty i tworzyć nowe pokoje, a także czym różnią się strefy zewnętrzne i wewnętrzne.


Na tej stronie:


Rodzaje pomieszczeń - zewnętrzne i wewnętrzne

Wszystkie pomieszczenia w grze dzielą się na dwa rodzaje - zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsza grupa może być umieszczana niemal w dowolnym miejscu, druga wymaga fundamentów.

Rodzaj pomieszczenia możesz sprawdzić wchodząc do zakładki Pomieszczenia (1) widocznym w lewym dolnym rogu ekranu i najeżdżając myszką na dowolne z nich - w małym oknie wyświetli się napis wewnątrz lub na zewnątrz (2).


Budowa fundamentów dla pomieszczeń

Przejdźmy zatem do pomieszczeń wewnętrznych. Jak wspomnieliśmy, wymagają one fundamentów. By je wznieść, kliknij na zakładkę Fundamenty (3) w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie wybierz jedną z dwóch opcji budynek (4) - materiał nie ma tutaj znaczenia.

Kliknij i przytrzymaj w wybranym przez siebie miejscu i rozciągnij szkielet budynku (5) do rozmiarów, jakie potrzebujesz. Potem zwolnij przycisk myszy, by zatwierdzić budowę.

By budynek mógł powstać, potrzebujesz jeszcze jednak drzwi. W tym celu przejdź do zakładki ściany i drzwi (6), a następnie do karty drzwi (7). Wybierz interesującą cię opcję, a następnie umieść drzwi na jednej ze ścian.

Po chwili robotnicy rozpoczną budowę. Gdy skończą, będziesz mógł stworzyć tam pomieszczenie wewnętrzne.

Następnie: Prison Architect - zaplecze: prąd, woda, jak zapewnić

Spis treści: Prison Architect - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Prison Architect - jak zacząć: początek gry

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze