Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Paradox wyda strategię Battletech oraz mobilne Prison Architect

Współpraca to podstawa.

Trwająca właśnie w Sztokholmie impreza PDXCON to świetna okazja na ogłoszenie nowości w katalogu Paradox Interactive. Poinformowano między innymi o podpisaniu dwóch umów wydawniczych.

Pierwsza dotyczy turowej strategii Battletech, tworzonej przez studio Harebrained Schemes, odpowiedzialne poprzednio za dwie części Shadowrun Returns.

Grafika koncepcyjna z Battletech

Fani cyklu we wrześniu 2015 roku błyskawicznie sfinansowali grę na Kickstarterze - cel na poziomie 250 tysięcy dolarów udało się osiągnąć w... 53 minuty.

Nowy BattleTech powraca na PC po niemal 20 latach nieobecności. Pierwsza odsłona tego cyklu - BattleTech: The Crescent Hawk's Inception - debiutowała w 1988 roku za sprawą studia Westwood, łącząc turową rozgrywkę z elementami RPG, co kontynuowano później w cenionym MechWarrior.

Seria bazuje na założeniach gry bitewnej BattleTech, opublikowanej pierwotnie w 1984 roku przez wydawnictwo FASA. Twórcy tej produkcji - Jordan Weisman - jest teraz zaangażowany w prace nad grą.

W nowej produkcji powrócimy do roku 3025, a twórcy obiecują turowe starcia wielkich robotów na PC (Windows, Mac, Linux).

Drugim interesującym projektem, którym opiekuje się teraz Paradox Interactive, są mobilne odsłony popularnej strategii Prison Architect, gdzie zadaniem jest budowanie własnego zakładu karnego.

Prison Architect: Mobile zadebiutuje w nadchodzących tygodniach, jeszcze wiosną tego roku. Platformy docelowe to tablety napędzane systemami operacyjnymi iOS oraz Android.

Co interesujące, produkcja dystrybuowana będzie za darmo, lecz z dodatkowymi treściami oraz trybami rozgrywki do zakupu.

Pomimo takiej zmiany założeń, podstawy rozgrywki pozostały bez zmian: gra pozwala wcielić się w tytułowego architekta więzień. Poza projektowaniem kolejnych zabudowań do przetrzymywania przestępców, zajmiemy się także zarządzaniem personelem, programami resocjalizacji i różnymi problemami zakładu karnego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze