Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prince of Persia: Lost Crown dostało nowy trailer. Seria wraca do 2D

Premiera w styczniu.

Ubisoft przygotował nowy trailer Prince of Persia: The Lost Crown. Francuska firma przypomina, że nowa odsłona słynnej serii ukaże się 18 stycznia przyszłego roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

To nie tylko pierwsza nowość w zasłużonym cyklu od czasów Prince of Persia: The Forgotten Sands z 2010 roku, ale także powrót do formuły dwóch wymiarów, z widokiem z boku. Nie zabraknie innowacji, jak choćby elementów gatunku metroidvania - zwiedzamy pół-otwarty świat, odblokowując kolejne obszary wraz postępami.

Ponownie skorzystamy także z mechaniki cofania czasu. Nasz bohater wykorzystuje umiejętności nie tylko do skomplikowanych combosów w walce, ale także do rozwiązywania zagadek środowiskowych. Niektórzy przeciwnicy będą najwyraźniej dysponować podobnymi zdolnościami.

Wcielimy się w Sargona, wojownika należącego do elitarnej perskiej gwardii Nieśmiertelnych. Podczas misji ratunkowej uprowadzonego księcia Ghassana, nasz bohater i jego oddział zostają uwięzieni w cytadeli Mount Quaf, pełnej potężnych bestii i innych niebezpieczeństw. Jak można się domyślać, celem będzie ucieczka.

Podczas eksploracji zamku trafimy na szczęście tylko na wrogów, ale i na pomocne postacie, jak sklepikarzy, którzy zaoferują na przykład amulety modyfikujące zdolności prowadzonej postaci, a także ulepszenia elementów arsenału - korzystamy nie tylko z miecza, ale i z łuku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze