Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezes Activision do pracowników: "bogate metaverse" to kolejny krok firmy

Bobby Kotick o planach.

Bobby Kotick - dyrektor generalny Activision Blizzard - wystosował list do pracowników, w którym określa budowę „bogatego metaverse” jako kolejny ważny krok dla firmy i całej branży gier.

E-mail ujawniony przez serwis CharlieIntel szef korporacji wystosował w związku z ogłoszeniem, że działalność planuje przejąć Microsoft, za kwotę opiewającą na niemal 70 mld dolarów.

Zmieniliśmy gry w społecznościowe doświadczenia i umożliwiliśmy graczom znalezienie celu i sensu przez najbardziej angażującą formę rozrywki - nasze tytuły” - napisał Kotick.

„Połączenie tych społeczności to kolejny krok. Facebook, Google, Tencent, NetEase, Amazon, Apple, Sony, Disney - i wiele więcej - mają ambicje na własne inicjatywy związane z grami i metaverse”.

„Zarówno dobrze znana, jak i dopiero startująca konkurencja widzi szansę na stworzenie wirtualnych światów pełnych profesjonalnie tworzonych treści, zawartości przygotowywanych przez grach i rozbudowanych połączeń społecznościowych” - dodał.

„Nasi utalentowani pracownicy i ich gry to ważne komponenty w tworzeniu bogatego metaverse - zapewnił Kotick.

Nieco dalej dyrektor generalny odniósł się także - jak się wydaje - do licznych kontrowersji i pozwów, z jakimi zmaga się obecnie Activision Blizzard.

„Kulturę każdej organizacji, z naszą włącznie, można usprawnić, a dzięki waszym głosom wprowadziliśmy duże kroki ku poprawie w naszej firmie. Zapewniam, że zamierzamy dalej ewoluować kulturę, by przy zamykaniu transakcji Microsoft przejmował świecące przykładem środowisko pracy - napisał.

Popularny obecnie koncept metaverse przypomina nieco aplikację PlayStation Home w połączeniu z filmem „Ready Player One” - pomysł wydaje się być związany nieodłącznie z rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną. Mowa o umieszczeniu użytkowników wewnątrz świata, gdzie zajmiemy się nie tylko graniem, ale także pracą - czy wydawaniem pieniędzy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze