Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prequel „Igrzysk śmierci” na nowym zwiastunie. „Ballada ptaków i węży” jeszcze w tym roku

Premiera w listopadzie.

Wytwórnia Lionsgate opublikowała nowy zwiastun filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”, czyli prequela do kultowego filmu z 2012 roku. Materiał pozwala przyjrzeć się nieco bliżej dystopijnemu światu z powieści Suzanne Collins.

Najwięcej uwagi poświęcono Lucy - utalentowanej muzycznie dziewczynie z biednego Dystryktu Dwunastego. Głównym bohaterem widowiska będzie jednak 18-letni Coriolanus Snow. Chłopak postanawia poprawić sytuację swojego podupadłego rodu i decyduje się w tym celu na udział w tytułowych Głodowych Igrzyskach w roli mentora. W zwiastunie znajdziemy także kilka ujęć z Peterem Dinklagem, znanym najbardziej z roli Tyriona z serialu „Gra o Tron”.

Podobnie jak w oryginalnej powieści o tym samym tytule, akcja filmu rozgrywa się w trakcie dziesiątych Głodowych Igrzysk, 64 lata przed akcją pierwszej części serii. Młody Coriolanus Snow postanawia zawalczyć o dobre imię swojej rodziny. W tym celu zostanie mentorem właśnie wspomnianej wcześniej Lucy Gray Baird.

Światowa premiera filmu została zapowiedziana na 15 listopada 2023 roku. W polskich kinach nowe „Igrzyska Śmierci” ukażą się dwa dni później, a więc 17 listopada. Za reżyserię „Ballady ptaków i węży” odpowiada Francis Lawrence, który ma na swoim koncie trzy inne odsłony cyklu. Pracował także przy hitowych produkcjach, takich jak „Constantine” i „Jestem legendą”.

W obsadzie zobaczymy Josha Andrésa Riverę (Chino w „West Side Story”), Hunter Schafer (Jules w „Euforii”), Jasona Schwartzmana (Pan Jean w „Grand Budapest Hotel”, Petera Dinklage'a (Tyrion w „Grze o tron”) i Violę Davis (Amanda w „Black Adam” i „Legionie samobójców”).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze