Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (11.05 - 17.05)

Toren, Not a Hero i inne.

Maj powoli nabiera rozpędu, a ostatni tydzień oczekiań na Wiedźmina 3 umila szereg gier niezależnych, ale także Code Name: S.T.E.A.M. na 3DS czy Final Fantasy 10 HD Remaster na PS4.

Wtorek, 12 maja

Najnowszy projekt studia Klei Entertainment - twórców Shanka, Don't Starve czy Mark of the Ninja. Tym razem deweloperzy przygotowali strategię turową, w której gracze wcielają się w szpiegów infiltrujących wrogie placówki.

  • Toren (PC, dzień późnieju na PlayStation 4)
    Wersja językowa: angielska

Wcielamy się w dziecko Moonchild, a naszym przeznaczeniem jest dotarcie na szczyt tytułowej wieży. Na drodze do wolności rozwiążemy zagadki logiczne i pokonamy potwory. Twórcy czerpią inspiracje z produkcji japońskiego Team Ico, odpowiedzialnego między innymi za Shadow of the Colossus.

  • Windward (PC, Mac)
    Wersja językowa: angielska

Zręcznościowa gra opowiadająca o przygodach kapitana statku na losowo generowanych morzach. Produkcja łączy pomysły Sid Meier's Pirates! i Diablo. Wcielamy się w dowódcę okrętu żeglującego po proceduralnie generowanych akwenach. Podczas przygody ulepszymy posiadaną jednostkę, rozbudowując trzy drzewka „umiejętności” - defensywne, wsparcia i ofensywne. Ostatecznie nasz statek zamieni się w zwinny szkuner lub potężny galeon.

Czwartek, 14 maja

Z poprzedniej gry twórców - OlliOlli - przeniesiono pikselową oprawę graficzną, a już sama rozgrywka przypomina raczej Hotline Miami, w nieco innej perspektywie - obserwowane nie z lotu ptaka, lecz z boku. Wybrany bohater prześlizguje się pomiędzy osłonami, znikając za bezpiecznym elementem otoczenia, by po chwili wyskoczyć z pieśnią na ustach i pistoletem w dłoni, gęsto częstując wrogów ołowiem.

Produkcja studia Stardock, podobnie jak poprzednie odsłony, reprezentuje gatunek strategii 4X, którego nazwa pochodzi od czterech angielskich słów: explore, expand, exploit i exterminate. Eksploracja, ekspansja, wydobywanie surowców i eksterminacja wrogów są bowiem filarami rozgrywki.

Axiom Verge opowiada o naukowcu, który w wyniku tajemniczej katastrofy trafia do dziwnej, futurystycznej placówki pełnej niebezpieczeństw. Walczy z przeciwnikami i pokonuje kolejne przeszkody, by znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

Piątek, 15 maja

Twórcy czerpią inspiracje z XCOM: Enemy Unknown czy Valkyria Chronicles - sterujemy postaciami w ramach określonej puli punktów akcji, a bohaterowie i kosmici na przemian wykonują rozkazy. Za prace odpowiada studio Intelligent Systems, twórcy między innymi lubianej serii Advance Wars, a także Fire Emblem: Awakening. Całość utrzymano w steampunkowej atmosferze, z napędzanymi parą robotami i Abrahamem Lincolnem włącznie.

Final Fantasy 10/10-2 HD Remaster oferuje - poza ulepszoną grafiką - zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz wsparcie dla trofeów. W Final Fantasy 10 możemy przełączać się pomiędzy oryginalną i odświeżoną muzyką. Akcja pierwszej gry toczy się w świecie Spira, gdzie grupa awanturników zmaga się z potężnym potworem, znanym jako Sin. Gracz wciela się w Tidusa, którego rodzinne miasto zostaje zniszczone podczas ataku monstrum. 10-2 to bezpośrednia kontynuacja, ale już z nieco bardziej pozytywną atmosferą. Drużyna liczy tylko trzy postacie - są to same kobiety.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze