Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje Total War: Warhammer - raport

Strategia fantasy od The Creative Assembly.

Po przejęciu The Creative Assembly przez Segę, wielu graczy miało nadzieję, że studio zajmie się produkcją strategii na licencji Warhammera. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

Już 23 stycznia w sklepach ma pojawić się album „The Art of Total War” z grafikami z tej zasłużonej serii. Część fanów otrzymała publikację wcześniej, a na jednej ze stron znaleziono wzmiankę o grze Total War: Warhammer.

Informację opublikowano na forum dyskusyjnym fanów Total War. Interesujący fragment pochodzi z wywiadu z Mikem Simpsonem, dyrektorem kreatywnym w The Creative Assembly (dzięki, Gamespot)

„W przypadku wielu strategii, tryb sieciowy jest najważniejszym elementem lub przynamniej bardzo ważną częścią wrażeń” - mówił menedżer na temat przyszłości. „Eksperymentujemy z tym na urządzeniach mobilnych, w Total War: Kingdom, a także przenosimy serię w świat fantasy w Total War: Warhammer.”

Wszystko wskazuje więc na to, że mamy do czynienia z produkcją na licencji gry bitewej Warhammer Fantasy Battle, a nie Warhammer 40,000. Obie produkcje toczą się w tym samym uniwersum, opanowanym niekończącą się wojną pomiędzy różnymi rasami.

Sega nie skomentowała jeszcze sytuacji, więc ogłoszenie należy nadal traktować jako nieoficjalne. Możliwe też, że mamy do czynienia z kolejnym, mniejszym projektem mobilnym.

Wszyscy kochają skavenów

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze