Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie The Medium zbyt straszne dla Australijczyków - grze odmówiono klasyfikacji wiekowej

Premiera w tym kraju pod znakiem zapytania.
  • The Medium odmówiono klasyfikacji wiekowej w Australii
  • Gra może nie ukazać się w tym kraju

Polski horror The Medium od studia Bloober Team nie został zaakceptowany przez organizację przyznającą klasyfikację wiekową gier wideo w Australii. Nie podano szczegółów i konkretnych argumentów.

Jak czytamy na oficjalnej, rządowej stronie dotyczącej klasyfikacji: „Kategoria RC-classified dotyczy produktów z zawartością, która może wywierać bardzo silny wpływ na odbiorcę i nie mieści się w granicach uznawanych ogólnie za akceptowalne”.

Australia może pochwalić się najbardziej restrykcyjnym systemem oceniania gier i klasyfikacji wiekowej. W przeszłości na problemy natknęli się chociażby twórcy Manhunta czy Left 4 Dead 2, albo też wydanego niedawno Wasteland 3. W niektórych przypadkach twórcy muszą dokonać pewnych poprawek - usunąć konkretne sceny czy zmienić poziom brutalności, by zyskać klasyfikację.

Nie wiadomo jednak, czy problematyczna dla komisji zawartość The Medium może zostać zmodyfikowana, czy też chodzi o jeden z integralnych, nienaruszalnych elementów opowieści. Możliwe, że horror nie ukaże się w Australii.

Komentarze