Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie studio Vivid Games uruchamia platformę wydawniczą

Dla zewnętrznych producentów.

Polskie studio Vivid Games z Bydgoszczy uruchomiło własną platformę publikacji gier zewnętrznych producentów, pod nazwą Vivid Games Publishing.

To kolejny etap realizacji strategii, który ma zapewnić spółce „dynamiczny wzrost skali działalności” - zapewnia prezes firmy, Remigiusz Kościelny. Pierwsze tytuły zostaną wydane w przyszłym roku.

„Wydawanie gier mobilnych zewnętrznych producentów jest naturalnym krokiem naszego rozwoju i jednocześnie silnie uzasadnionym biznesowo rozszerzeniem działalności spółki” - dodaje menedżer.

Vivid Games Publishing zapewni dostęp do „multiplatformowego silnika rozgrywek wieloosobowych, systemu dostarczania treści oraz sprawdzonych rozwiązań z zakresu produkcji, analityki i monetyzacji” - czytamy w informacji prasowej.

Wydawca szuka producentów gier Free to Play na urządzenia mobilne, oferując także wsparcie w promocji, produkcję materiałów marketingowych, pozyskanie użytkowników czy zarządzanie i wsparcie społeczności.

Więcej szczegółów znaleźć można na oficjalnej stronie nowej inicjatywy.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 roku. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest „Real Boxing”.

Nowa odsłona tej serii - Real Boxing 2 Creed - zadebiutuje 19 listopada, wspierając premierę filmu „Creed” z Sylvesterem Stallone i Michaelem Jordanem.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze