Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie studio Bloober Team wyda cztery horrory w przyszłym roku

W tym jeden niezapowiedziany.

Polskie studio Bloober Team z Krakowa planuje opublikować w przyszłym roku cztery horrory, w tym jeden całkiem nowy.

Layers of Fear

„Nadchodzący rok będzie z pewnością najważniejszy w historii spółki. Jeszcze nigdy jednego roku żaden z krajowych deweloperów nie anonsował takiej liczby premier” - napisano w komunikacie.

W styczniu ukaże się pełna wersja Layers of Fear. Ta produkcja jest już dostępna na PC i Xbox One, w programach z wczesnym dostęp do testowych wersji gier.

Drugi tytuł to Scopophobia, z akcją umieszczoną w epoce wiktoriańskiej. Asymetryczna produkcja stawia na pojedynek dziecka z bazyliszkiem. Premiera w drugim kwartale roku.

Drugie półrocze to oczekiwany już od lat horror Medium, nadal okryty tajemnicą. Wiemy jedynie, że ma to być gra przygodowa w trzech wymiarach.

Wcześniej - w pierwszej połowie roku - zagramy w niezapowiedziany jeszcze horror z akcją osadzoną w przyszłości. Należące do Bloober Team studio iFun4All planuje wydać też logiczną platformówkę Blind'n'Bluff.

Informacje na temat przyszłych planów ujawniono w związku z publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał. Firma z Krakowa zarobiła 398 tysięcy złotych, w porównaniu z 709 tys. z analogicznym okresie ubiegłego roku.

„Nie ukrywam, że dobry wynik to w większości efekt sprzedaży Layers of Fear na Steamie. Jednak »żniw« spodziewamy się dopiero w styczniu, po premierze pełnych wersji gry na Steam i Xbox One” - komentuje prezes Piotr Babieno.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze