Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie CI Games planuje trzy gry o łącznej wartości 100 mln zł

Życie po Sniperze.

Studio CI Games z Warszawy poinformowało o pozyskaniu kredytów na kolejne projekty. Spółka ma ambitne plany, ponieważ do 2020 roku planuje zrealizować trzy tytuły o łącznej wartości około 100 milionów złotych.

Firma „jest obecnie w bardzo dobrej sytuacji finansowej, a prace nad naszą najbliższą premierą realizujemy z własnych środków. Zgodnie ze strategią, chcemy opierać rozwój o bardziej zróżnicowane portfolio” - tłumaczy przedstawiciel zarządu, Maciej Nowotny.

„Naszym celem w ciągu trzech lat jest inwestycja w minimum trzy istotne projekty o łącznej wartości około 100 mln zł, dlatego już od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy dotyczące finansowania bankowego” - napisano dalej w komunikacie.

Obecnie CI Games rozwija „taktyczną strzelankę”. Projekt wykorzysta najpewniej rozwiązania opracowane z myślą o Sniper Ghost Warrior 3 i powstaje we współpracy z chińskim Virtuos. Ten tytuł rozwijany jest jednak ze środków własnych firmy.

Produkcją korzystającą z pozyskanych kredytów - opiewających na 35 mln zł - będzie Lords of the Fallen 2, ale nie rozpoczęto jeszcze fazy produkcyjnej tej gry. Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi partnerami, którym powierzone zostanie stworzenie gry.

Już 26 stycznia ukaże się także tryb wieloosobowej do strzelanki Sniper Ghost Warrior 3. Multiplayer zadebiutuje - w ramach darmowej aktualizacji - 26 stycznia na PC, PS4 i Xbox One.

„Według naszej wiedzy, Sniper Ghost Worrior 3 był zdecydowanie największą globalną premierą polskiej gry ubiegłego roku pod względem osiągniętych przychodów. Jednocześnie sprzedajemy inne gry z naszego portfolio” - dodaje Nowotny.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze