Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lords of the Fallen 2 najwcześniej w 2021 roku - twierdzi CI Games

Firma koncentruje się na mniejszych grach.

Polskie CI Games poinformowało, że Lords of the Fallen 2 - kontynuacja gry sprzed pięciu lat - ukaże się najwcześniej w 2021 roku.

Wczoraj prezes firmy - Marek Tymiński - wziął udział w czacie inwestorskim zorganizowanym przez serwis Stockwatch. Jeden z uczestników dyskusji zapytał menedżera, kiedy spółka zamierza wydać wspomnianą produkcję.

„Zdecydowanie za wcześnie jest na ustalenie daty kontynuacji gry Lords of the Fallen. Nie będzie jej na pewno w 2020 roku, ale od przyszłego roku planujemy stopniowo coraz większe wydatki kwartalne na ten projekt” - napisał w odpowiedzi szef CI Games.

Oryginalne Lords of the Fallen osadzone jest w mrocznym świecie

Wygląda również na to, że tytuł nie będzie wysokobudżetową grą, czyli z tak zwanego segmentu AAA. Tymiński wyjaśnił, że wraz ze swoim zespołem koncentruje się obecnie wyłącznie na mniejszych produkcjach typu AA oraz pozycjach niezależnych.

Lords of the Fallen 2 ogłoszono jeszcze w 2014 roku, ale projekt zmaga się z problemami. Do rozwoju kontynuacji zaangażowano studio Defiant, któremu jednak po kilku miesiącach CI Games wypowiedziało umowę, zarzucając „nienależyte wykonanie” jednego z etapów prac.

Wcześniej w przygotowywaniach gry uczestniczył współtwórca pierwszej części - Tomasz Gop. Deweloper odszedł jednak z polskiej firmy - co prawda po jakimś czasie wrócił, ale później ponownie opuścił spółkę.

Obecnie nad Lords of the Fallen 2 pracuje wewnętrzny zespół CI Games, ale autorzy korzystają z pomocy bliżej nieokreślonych „zewnętrznych podwykonawców”. Oryginał to to tytuł akcji z elementami RPG i systemem walki mocno inspirowanym między innymi cyklem Dark Souls.

Źródło: Stockwatch

Następnie: Earthbreakers w stylu Command & Conquer: Renegade połączy strzelankę ze strategią

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze