Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lords of the Fallen 2 ukaże się w przyszłym roku. „Produkcja idzie zgodnie z planem”

Rekordowe wyniki CI Games.

Polskie studio CI Games planuje w przyszłym roku wydać Lords of the Fallen 2. Firma pochwaliła się także rekordowymi wynikami finansowymi, wynikającymi z sukcesu Sniper Ghost Warrior Contracts 2.

„Lords of the Fallen 2 to nasz największy projekt. Kampanię marketingową rozpoczniemy w trzecim kwartale tego roku, natomiast premierę planuję w 2023 roku. Produkcja gry idzie zgodnie z planem” - powiedział prezes Marek Tymiński podczas konferencji z inwestorami.

Gra zmierza jednocześnie na PC i „nową generację” konsol Xbox i PlayStation, co wydaje się wykluczać PS4 i Xbox One.

Pierwsza odsłona serii ukazała się w 2014 roku, czerpiąc inspiracje z cyklu Dark Souls. Sequel ogłoszono w tym samym roku, ale projekt zmagał się z problemami. Do rozwoju kontynuacji zaangażowano studio Defiant, któremu jednak po kilku miesiącach wypowiedziało umowę.

Obecnie CI Games produkuje równolegle także kolejną część snajperskiej serii, a także grę z gatunku survival, którą zajmuje się czeskie studio BatFields.

Jeśli o wspominanych wynikach mowa, firma miała 36,81 mln zł zysku w 2021 roku. Kluczowa była właśnie czerwcowa premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Projekt wygenerował około 61 procent przychodów w 2021 roku.

„Liczymy, że Lords of the Fallen 2, które ukaże się w przyszłym roku, będzie biznesowym kamieniem milowym dla CI Games. Planujemy uruchomienie kolejnych projektów, w tym Sniper Ghost Warrior Next oraz Project Survive, także w kolejnych latach” - powiedział Tyminski.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Lords of the Fallen 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze