Skip to main content

Polski niszczyciel ORP Błyskawica trafi do World of Warships

Jako jednostka premium.

Polski niszczyciel ORP Błyskawica klasy Grom, wyprodukowany w 1935 roku w brytyjskiej stoczni J. Samuel White, będzie jednym z dostępnym modeli w sieciowej grze World of Warships.

Polska jednostka była jednym z najszybszych i najsilniej uzbrojonych okrętów swojej klasy i brał udział w operacjach brytyjskiej marynarki wojennej na wodach Morza Północnego i Oceanie Atlantyckim.

Od 1976 roku pełni rolę okrętu muzeum. W grze World of Warships pojawi się jako niszczyciel poziomu VI typu premium. Debiut zaplanowano na listopad tego roku.

Co interesujące, w przeniesieniu jednostki w realia gry wideo pomogło Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, dostarczając deweloperom niezbędne materiały źródłowe, w tym plany i zdjęcia.

„Wprowadzenie polskiego niszczyciela do gry pozwoli na skuteczną promocję historii Marynarki Wojennej” - komentuje Lech Trawcki, zastępca dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Oba podmioty mają w planach dalszą kooperację.

Zręcznościowe World of Warships korzysta ze schematu podobnego do World of Tanks i World of Warplanes, ale stawia właśnie na pojedynki okrętów. Ważną rolę odgrywają członkowie załogi, zdobywający punkty doświadczenia i nowe umiejętności wraz z postępami w rozgrywce i kolejnymi meczami.

Nudzisz się? Zobacz także:

Read this next