Skip to main content

Twórcy World of Warships zdradzają plany rozwoju na bieżący rok

Nowe okręty, dowódcy i inne.

Deweloperzy ze studia Wargaming.net opublikowali materiał, w którym przedstawiają pokrótce plany związane z rozwojem darmowego World of Warships w bieżącym roku.

W najbliższych miesiącach gra zostanie rozbudowana o około 50 okrętów, spośród których część zasili flotę Wielkiej Brytanii. Natomiast frakcja francuska - posiadająca na razie tylko jedną maszynę - otrzyma dwie gałęzie statków.

Zajdą też pewne zmiany w już dostępnych jednostkach. Na przykład sowieckie niszczyciele podzielone zostaną na dwie kategorie - wiodące i artyleryjskie. Różnić się będą od siebie między innymi siłą ognia, przeżywalnością i kamuflażem.

Deweloperzy zamierzają też wprowadzić do produkcji legendarnych dowódców, których pierwszym przedstawicielem - i jak na razie jedynym - jest dodany w listopadzie Steven Seagal. Szczegółów na temat tego elementu jednak na razie nie podano.

Natomiast umiejętności zwykłych kapitanów zostaną zmodyfikowane. Pojawią się nowe zdolności, a ostatni poziom ma być łatwiejszy do odblokowania.

Autorzy przygotowują także nowy rodzaj uzbrojenia dla okrętów, ale - podobnie jak w przypadku legendarnych dowódców - twórcy nie chcieli zdradzić żadnych informacji.

Znacznemu rozbudowaniu ulegnie tryb walki ze sztuczną inteligencją, do tej pory służący użytkownikom w celach treningowych. Pojawią się operacje - związane z osobną historią misje przeznaczone dla maksymalnie siedmiu osób.

Zobacz na YouTube

Twórcy chcą też wprowadzić nowości związane z klanami, w tym bitwy między grupami. To jednak nie wszystko - poszczególne zespoły będą mogły zawrzeć sojusz, by wspólnie zaatakować inne drużyny.

Zmiany zajdą też w warstwie dźwiękowej (będzie możliwość podmienienia odgłosów wystrzałów na własne) oraz wizualnej (poprawiona zostanie oprawa graficzna). Autorzy podkreślają jednocześnie, że to tylko część z szykowanych na ten rok elementów.

World of Warships dostępne jest na PC.

Read this next