Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polak udostępni swoją grę na torrentach. „Też kiedyś piraciłem”

Please Fix The Road zadebiutuje w czerwcu.

Mieszkający w Gdyni deweloper Ariel Jurkowski poinformował, że jego nadchodząca gra Please Fix The Road zadebiutuje nie tylko na Steamie i GOG, ale też na... torrentach. Piracka wersja będzie się nieco różnić od płatnej, ale jednocześnie będzie w pełni grywalna.

Please Fix The Road to kolorowa, minimalistyczna, wyluzowana i swobodna gra logiczna, w której, chyba nie trudno zgadnąć… naprawiasz drogi! Twoja naprawa drogi wcale nie musi być ani piękna, ani kosztować 70 milionów. Musi jedynie wykonać swoje zadanie! Twoja mama na pewno też polubi tę grę!” - czytamy w opisie produkcji na Steamie.

Jurkowski tłumaczy na Twitterze, że piracka wersja będzie zawierać wszystkie startowe poziomy, ale nie będzie można jej zaktualizować. Ponadto, na początku usłyszymy „piracką piosenkę” i zobaczymy piracką twarz zamiast ikony zębatego koła ustawień. Na ekranie pojawi się też prośba o kupno właściwej wersji.

Deweloper podkreśla jednak wyraźnie: „Nie ma żadnych zobowiązań”. W rozmowie z PC Gamer tłumaczy, że nie zamierza złościć się na osoby, które sięgną po piracką kopię.

Tworzenie gier jest trudne, zarabianie na tym pieniędzy jest jeszcze trudniejsze. Ja po prostu staram się pokazać ludziom siebie i swoją grę. Myślę, że piracka wersja gry jest nie tylko interesująca i zaskakująca, ale także bardzo przyjazna konsumentowi” - wyjaśnia.

Też piraciłem gry jako dzieciak, rozumiem was!” - zwrócił się do osób niekoniecznie chcących płacić za grę.

Please Fix The Road zadebiutuje w czerwcu. Cena wyniesie 10 dolarów, przy czym przez pierwsze trzy dni będzie obniżona o 10 proc.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze