Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemon Go - multiplayer, Party Play: jak działa, wyzwania

Tryb kooperacji.

Źródło zdjęcia: Niantic

Party Play to nazwa trybu multiplayer w Pokemon Go. Pozwala on grupom składającym się z maksymalnie czterech trenerów na wspólną zabawę, czyli coop. Na tej stronie dowiesz się, jak działa ten wariant i na co pozwala.

Korzystając z Party Play możesz wykonywać specjalne wyzwania zwane Party Challenges, a także używać bonusu zwanego Party Power w raidach. Twórcy przygotowali też specjalny research quest Welcome Party, który można ukończyć właśnie w trybie multiplayer.

Poniżej opisujemy, jak założyć i dołączać do Party, jak opuścić Party, a nawet jak ukryć twój avatar przed innymi graczami.


Na tej stronie:


Jak działa Party Play w Pokemon Go

Party Play pozwala maksymalnie czterem trenerom Pokemon Go grać wspólnie przez jedną godzinę. Warunkiem dołączenia do Party jest jednak co najmniej 15. poziom postaci.

Podczas gry w grupie, twój avatar pojawi się na ekranach innych członków drużyny - ty sam również będziesz ich mógł zobaczyć ich lokalizację, a oni twoją (pod warunkiem, że nie wyłączysz tej funkcji).

Członkowie Party nie mogą być od zbytnio oddaleni od Hosta, czyli założyciela grupy - jeśli oddalą się na zbyt dużą odległość, zostaną odłączeni od Party. Dzięki eksperymentom graczy wiemy, że maksymalna odległość to ok. 1 kilometr. Po oddaleniu się na 500 metrów otrzymuje się ostrzeżenie.

Image credit: Niantic

Party Play ma również własny ekran podsumowania aktywności, który włącza się za pomocą zakładki Party w profilu trenera lub wybierając przycisk Party Play na ekranie mapy. W tym miejscu możesz śledzić swoje postępy w ramach wyzwań Party Play, a także postępy swojej drużyny w różnych aktywnościach z kategorii: Pokemony, Rzuty, Przygody, Bitwy i Ogólne. Możliwe jest również dodawanie ulubionych aktywności do zakładek, dzięki czemu można je szybko znaleźć w sekcji Favourite.

Na koniec Party Play otrzymasz podsumowanie obejmujące wszystkie najważniejsze wydarzenia z sesji przeprowadzonej w tym trybie.

Image credit: Niantic

Warto wiedzieć, że Party Play ma szereg funkcji bezpieczeństwa dla graczy korzystających z konta dla dzieci za pośrednictwem Pokemon Trainer Club lub Niantic Kids. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz poniżej.


Jak założyć Party

Warunkiem założenia Party jest co najmniej dwóch trenerów chętnych do wspólnej gry. Obaj muszą mieć co najmniej 15. poziom.

Aby zostać Hostem grupy, zastosuj się do instrukcji:

 1. Otwórz swój profil trenera
 2. Wejdź do zakładki Party
 3. Wybierz przycisk Create
 4. Twoi członkowie grupy muszą teraz zeskanować kod QR lub wpisać kod numeryczny w ciągu 15 minut. Jeśli zrobią to poprawnie, to zobaczysz ich avatary na swoim ekranie.
 5. Gdy wszyscy już dołączą, wybierz Start
 6. Wybierz wyzwania, czyli Party Challenges
Image credit: Niantic

Macie teraz godzinę na eksplorację świata z włączonym Party Play, przy czym 10 minut przed zakończeniem czasu wszyscy zobaczą ostrzeżenie. Możesz też oczywiście zakończyć Party przed upływem czasu.

Na koniec tej sekcji dwie istotne informacje:

 • Jeśli Host oddali się za bardzo od grupy, to grupa będzie musiała wybrać nowego Hosta
 • Gracze z kontami dla dzieci (Pokémon Trainer Club lub Niantic Kids) nie mogą zostać Hostami

Jak dołączyć do Party

Obowiązują podobne zasady: musisz być blisko Hosta i mieć co najmniej 15. poziom trenera. Poniżej instrukcje:

 1. Otwórz swój profil trenera
 2. Wejdź do zakładki Party
 3. Wybierz przycisk Join a Party
 4. Zeskanuj kod QR Hosta lub wpisz kod numeryczny w ciągu 15 minut
 5. Zaczekaj, aż Host wybierze wyzwania i rozpocznie grę
Image credit: Niantic

Młodsi gracze korzystający z Pokemon Go w ramach Pokémon Trainer Club lub Niantic Kids mogą dołączyć tylko do tych Party, których Hostem jest ich przyjaciel (Friend) z gry. W Party musi być też już co najmniej dwóch graczy (czyli łącznie trzech z młodszym graczem).


Jak wyjść z Party

Aby zakończyć Party lub z niego wyjść przed zakończeniem czasu:

 1. Otwórz swój profil trenera
 2. Wejdź do zakładki Party
 3. Wybierz Leave Party

Warto wiedzieć, że jeśli opuścisz Party przed czasem, to nie odbierzesz nagród za rozgrywkę w tym trybie.

Jeśli Party opuści Host, to pozostali członkowie grupy będą musieli wybrać nowego gospodarza. Jeśli Party składało się tylko z dwóch osób, to odejście jakiejkolwiek rozwiązuje całą grupę.

Image credit: Niantic

Party Challenges, czyli wyzwania

Party Challenges to wyzwania, które gracze mogą wykonywać wspólnie podczas zabawy w trybie Party Play. Każde wyzwanie jest z góry związane z własnym zestawem nagród. Wyzwania, z którymi będzie się musiało zmierzyć Party, są wybierane przez Hosta na początku zabawy. Po ukończeniu wyzwania, gospodarz będzie mógł wybrać kolejne.

Wyzwania obejmują między innymi kręcenie PokeStopami lub Gymami, łapanie Pokemonów (w tym tych określonych) czy walkę w Raidach. Z kolei wśród nagród znajdziesz m.in. Stardust, Great Balls, Ultra Balls i Razz Berries.

Image credit: Niantic

Postępy w wyzwaniach można sprawdzić, otwierając zakładkę Party w profilu trenera lub wybierając przycisk Party Play na ekranie mapy.

Pamiętaj - jeśli przedwcześnie opuścisz grę w trybie Party Play, nie otrzymasz nagród zdobywanych za kończenie wyzwań Party Challenges.


Party Power w Pokemon Go

Podczas korzystania z trybu Party Play możesz walczyć w Raidzie wraz z członkami swojej drużyny i to właśnie tam możesz korzystać z Party Power.

Party Power to nic innego, jak premia do rajdu, która gromadzi się, gdy ty i członkowie twojej drużyny atakujecie bossa Raidu. Po zapełnieniu miernika mocy drużyny, następny atak typu Charge otrzyma specjalne wzmocnienie. Im więcej członków drużyny walczy w Raidzie, tym szybciej ładuje się Party Power. Status tej mocy widoczny jest w lewym dolnym rogu ekranu Raidu.

Na szczęście Party Power jest przypisane do trenera, a nie do jego Pokemona, więc jeśli twój Pokemon zostanie pokonany, nie stracisz tej premii.

Image credit: Niantic

Ważne jest, aby pamiętać, że nadal obowiązuje tu limit graczy w Raidach. Oznacza to, że jeśli wypełnisz limit graczy, dołączając do Raidu, członkowie twojej drużyny nie będą mogli do niego dołączyć, a tym samym nie będziesz mógł korzystać z Party Power.


Jak ukryć avatara i swoją lokalizację w Party Play

Jedną z główych funkcji Party Play jest możliwość obserwowania przybliżonej lokalizacji członków drużyny w czasie rzeczywistym. Jest jednak sposób, aby inni gracze nie widzieli, gdzie jesteś.

Oto, jak ukryć avatara dla innych graczy w Party Play:

 1. Z ekranu mapy otwórz główne menu
 2. Wybierz Settings w prawym górnym rogu
 3. Wybierz General
 4. Zjedź na dół do Party Play
 5. Wybierz Share Location with Party, by wyłączyć lub włączyć funkcję
Image credit: Eurogamer/Niantic

Jeśli wyłączysz tę funkcję, inni gracze nie będą widzieć twojej lokalizacji, ale wciąż będą mogli przejrzeć twój wkład w realizację Party Challenges, a także inne podstawowe informacje o tobie.

Jeśli nie odznaczysz tej funkcji, to twoją lokalizację będą widzieć tylko członkowie Party, jednak zniknie im ona z oczu, gdy grupa się rozwiąże.

Jeśli grasz na koncie dla dzieci za pośrednictwem Pokémon Trainer Club lub Niantic Kids, twój avatar nigdy nie pojawi się na ekranie innego gracza. Nie będziesz też w stanie zobaczyć avatarów członków swojej drużyny.


Party Play na kontach dla dzieci

Jeśli grasz w Pokémon Go na koncie dla dzieci - za pośrednictwem Pokémon Trainer Club lub Niantic Kids - to Party Play będzie działać nieco inaczej.

Po pierwsze, funkcja ta musi zostać włączona przez rodzica lub opiekuna za pośrednictwem Parent Portal, gdzie będą oni mogli przyznać niezbędne uprawnienia. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić, odwiedzając stronę w tym temacie w Pokemon Go Help Center. Jeśli te uprawnienia nie zostaną przyznane, gracze korzystający z kont dla dzieci nie będą mogli zobaczyć zakładki Party.

Nawet po przyznaniu wspomnianych uprawnień konta dla dzieci będą miały następujące ograniczenia:

 • Brak możliwości zakładania Party
 • Gracz musi być na liście przyjaciół Hosta (założyciela) Party, żeby dołączyć do grupy
 • Jeśli Host opuści Party, gracz korzystający z konta dla dzieci również zostanie usunięty
 • Party, do którego dołącza młodszy gracz, musi mieć już co najmniej dwóch członków (jednym z nich też może być gracz z Kids Account)
 • Lokalizacja młodszego gracza nigdy nie pojawi się na ekranach pozostałych
 • Lokalizacja innych graczy nie pojawi się na ekranie młodszego gracza

Miłej zabawy w trybie Party Play!

Spis treści: Pokemon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pokémon GO

Android, iOS

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze