Skip to main content

Forza Motorsport debiutuje z poważnym błędem. Może zablokować postępy w karierze

Dziś premiera gry w Game Passie.

Nowa Forza Motorsport zadebiutuje dziś w ramach subskrypcji Game Pass, ale gra dostępna jest już od kilku dni dla tych, którzy postanowili wykupić droższą edycję ze wczesnym dostępem. Wygląda na to, że produkcja Turn 10 Studios ma poważny błąd, który może nawet doprowadzić do uszkodzenia zapisów.

Niektórzy gracze biorący udział we wczesnym dostępie do Forzy Motorsport zgłaszają problem związany z postępami w karierze. Jak czytamy na oficjalnym forum gry, podczas montowania nowych części do auta pomiędzy wyścigami we wspomnianym trybie może dojść do sytuacji, w której gra wpada w niekończącą się pętle ekranów ładowania. Najczęściej zresetowanie aplikacji pomaga, ale pojawiły się też zgłoszenia mówiące o uszkodzonych zapisach.

Przeważnie wystąpienie błędu oznacza konieczność powtarzania ostatniego wyścigu kariery, co nie jest jeszcze takie złe. Niestety w ekstremalnych przypadkach zamknięcie gry może nastąpić podczas synchronizacji zapisów z chmurą, co z kolei może spowodować uszkodzenie pliku. W takim wypadku gracze zmuszeni są rozpocząć rozgrywkę od początku, co z pewnością nie jest miłym doświadczeniem.

Błąd zdaje się występować zarówno na PC, jak i na Xbox Series X/S, ale nie wydaje się być powiązany z żadnym konkretnym wyścigiem. Twórcy świadomi są problemu i najprawdopodobniej pracują już nad odpowiednią łatką, jednak istnieje spora szansa, że nie wyeliminują błędu przed premierą gry w ramach subskrypcji Game Pass, która odbędzie się już dziś w nocy, dlatego zalecamy ostrożność.

Forza Motorsport to reboot serii półsymulacyjnych wyścigów Microsoftu. Gra oferuje świetny model jazdy i zmienne warunki na każdym z torów, a także usprawnioną SI kierowców sterowanych przez komputer oraz przemodelowany tryb wieloosobowy, jednak na premierę cierpi na pewien brak zawartości - zwłaszcza torów. Gra dostępna będzie dla subskrybentów Game Pass dziś od północy (sztuczka z Nową Zelandia działa, więc można grać już teraz). Więcej na temat gry przeczytacie w naszej recenzji.

Read this next