Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Forza Motorsport zmienia krytykowany system postępów

Punkty za Kredyty.

Twórcy Forzy Motorsport kontynuują łatanie najczęściej krytykowanych elementów produkcji. Dzisiejsza łatka wprowadza modyfikacje w systemie postępów aut.

Patch powinien zadebiutować o godzinie 18:00 polskiego czasu na PC i Xbox Series X/S, a szczegóły na temat planowanych zmian zapowiadano już jakiś czas temu. Co najważniejsze, wszystkie części dla danego samochodu będą odblokowane już na pierwszym poziomie pojazdu (Car Level 1), więc komponenty będzie można instalować w dowolnej kolejności.

Po drugie, Punkty Samochodu (Car Points - CP) kupimy za pomocą Kredytów (Credits) w grze. Odpowiedzialne za produkcję studio Turn 10 zaczyna od przelicznika 4,5 tys. Kredytów za 500 CP, ale ten może jeszcze ulec zmianie w przyszłości, w oparciu o reakcje wirtualnych kierowców.

Zobacz na YouTube

Zmiany sprawią, że dotarcie do 50. poziomu samochodu (Car Level 50) powinno zająć 2-3 godziny, jeśli liczyć tylko czas spędzony na torze.

Inne nowości w dzisiejszej aktualizacji to Combustion Tour w karierze, cztery dodatkowe auta typu Spotlight, cztery auta Car Pass, a także nowa rozpiska wydarzeń w trybie multiplayer. Pełną listę zmian i nowości znaleźć można na oficjalnej stronie, a deweloperzy przygotowali nawet trailer, zamieszczony powyżej.

Turn 10 w styczniu zidentyfikowało także dwa inne fundamentalne problemy gry. Mowa o zmianach w systemie zasad wyścigów, które „nie działają obecnie zgodnie z założeniami w niektórych sytuacjach”; a ostatni z trzech wymienionych obszarów do poprawy to sztuczna inteligencja. Łatki usprawniające te aspekty pojawią się w dalszej przyszłości.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Forza Motorsport (2023)

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze