Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Podziękowania za Wiedźmina przed ambasadą Polski w USA

Światowa sława Geralta.

Przed polską ambasadą w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych jeden z fanów umieścił podziękowania za markę Wiedźmin.

„Miła niespodzianka przed naszą ambasadą. Cieszymy się, że też polubiliście Wiedźmina!” - napisali na Facebooku przedstawiciele placówki dyplomatycznej.

Okazuje się, że napis umieścił użytkownik forum Reddit o pseudonimie NotAfraidofAlQaeda. Wyjaśnia, że jakiś czas temu zmagał się z rakiem jąder i gra w Wiedźmina 3 znacznie ułatwiła przetrwanie leczenia. Transparentem chciał podziękować za pomoc w kuracji.

Wiedźmin zyskał większą popularność poza granicami Polski przede wszystkim po premierze Dzikiego Gonu. Trzecia część serii od studia CD Projekt RED sprawiła, że Geralt jest obecnie postacią równie rozpoznawalną, co Gordon Freeman czy Mario.

Wszyscy, którzy nie zdążyli jeszcze zapoznać się z ostatnimi przygodami białowłosego łowcy potworów, mogą zainteresować się choćby nowym wydaniem na konsolę Nintendo Switch, które ukaże się w październiku.

Netflix zajął się też produkcją serialu o Geralcie. Składająca się z 8 odcinków seria zadebiutuje przed końcem roku. Twórcy opierają się przede wszystkim na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego. W roli głównej wystąpi Henry Cavill.

Następnie: Klasyczny World of Warcraft z problemami - ogromne kolejki do serwerów

Źródło: Embassy of Poland, Washington DC, Reddit

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze